wtorek, 27 września 2022 10:52

Policjanci skontrolowali mercedesa. "Stan licznika nie zgadzał się z wpisem"

Autor Katarzyna Jamróz
Policjanci skontrolowali mercedesa. "Stan licznika nie zgadzał się z wpisem"

Kalwaryjscy policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa. Okazało się, że licznik samochodu pokazuje o ponad 14 tys. km mniej niż w czasie ostatniego badania technicznego. W myśl znowelizowanego na początku 2020 roku prawa, zmiany wskazań drogomierza są kwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi do pięciu lat więzienia.

Wczoraj (26 września), policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, na ul. Krakowskiej skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes. Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów.

– Stan licznika nie zgadzał się z wpisem, który widniał w ostatnim zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu, na którym przebieg był o 14 768 km większy. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny

– informuje policja.

Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Inf./Fot. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje