środa, 13 grudnia 2023 08:41

Policjanci zatrzymali 51-letniego seryjnego złodzieja

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci zatrzymali 51-letniego seryjnego złodzieja

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest odpowiedzialny za szereg kradzieży jednośladów na terenie Krakowa. Rabuś usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 30 listopada, patrolując ulice Śródmieścia, przyjęli zgłoszenie, że na jednej z ulic Krakowa został skradziony rower o wartości 4500 zł. Wezwani na miejsce mundurowi zauważyli mężczyznę, prowadzącego rower, którego opis pasował do utraconego chwilę wcześniej. Wylegitymowanym mężczyzną okazał się być 51-letni mieszkaniec Krakowa, który tłumaczył policjantom, że jednoślad leżał porzucony na chodniku od kilku dni, więc go sobie zabrał. Słowa mężczyzny nie były prawdą, ponieważ, jak wynikało z relacji zgłaszającego, jego jednoślad zniknął, gdy wszedł on na chwilę do sklepu.

Mundurowi przewieźli 51-latka do Komisariatu Policji I w Krakowie. Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę to nie jedyne przestępstwo, jakie mężczyzna ma na swoim koncie. Okazało się, że od połowy kwietnia do 30 listopada ukradł on 6 rowerów w różnych rejonach Krakowa. Wartość strat wyceniona została na ponad 13 tysięcy złotych.

51-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka