poniedziałek, 1 marca 2021 14:23

Policjant pospieszył mu z pomocą. Okazało się, że miał 3 promile

Autor Mirosław Haładyj
Policjant pospieszył mu z pomocą. Okazało się, że miał 3 promile

Funkcjonariusz nowotarskiej komendy chciał pomóc kierującemu, który wjechał na pryzmę śniegu i miał problem z wyjazdem. Okazało się, że kierowca był pijany.

W sobotę, 27 lutego przed południem policjant na co dzień zajmujący się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu zauważył kierującego oplem, który na rondzie w Nowym Targu stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i utknął na pryzmie śniegowej.

Kierowca miał problem z wyjechaniem na jezdnię, więc funkcjonariusz podszedł do kierowcy sprawdzić, czy wszystko w porządku i zaproponował pomoc. Kiedy kierujący wysiadł z pojazdu, miał chwiejny krok, co od razu wzbudziło podejrzenia policjanta. Następnie podczas rozmowy funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny alkohol. Wiedząc, jak duże zagrożenie na drogach stwarzają nietrzeźwi kierujący, policjant nie dopuścił do dalszej jazdy i o zaistniałej sytuacji poinformował policję. Na miejsce przybył partol ruchu drogowego nowotarskiej komendy.

Kierującym okazał się 48-letni obywatel Ukrainy, a badanie trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Opel, którym kierował, został odholowany na parking strzeżony. Następnego dnia 48-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje