piątek, 5 lipca 2019 12:51

Policzne. Klub Winiarnia wraca na mapę kulturalną regionu

Autor Mirosław Haładyj
Policzne. Klub Winiarnia wraca na mapę kulturalną regionu

Już w sobotę 6 lipca nastąpi ponowne otwarcie Klubu Muzycznego "Winiarnia" u podnóża Babiej Góry, w piwnicach Zbójnickiej Karczmy. Tym samym, po kilku latach przerwy, to kultowe miejsce w Zawoi wraca z nową energią i przytupem, o czym świadczy fakt, że inauguracyjny wieczór uświetni występ zespołu Mike Parker's Trio Theory.

Ambicją Klubu, od jego powstania w 2006 r., jest stworzenie miejsca energetycznego i mistycznego zarazem, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody - gór, lasów i rzek - goście mogliby posłuchać najlepszej gatunkowo muzyki w towarzystwie szlachetnych gatunków win. Marcin Kukla, który był pomysłodawcą pierwszej Winiarni, chciał, „żeby człowiek który wchodzi do środka, wszedł do wnętrza”. Słowa te widnieją w lokalu jako jego motto i misja.

– Teraz, po kilku latach drzemki, wracamy ze zdwojoną siłą i pomysłami. Chcemy wrócić do starej tradycji dobrego wina i muzyki na żywo. Ale nie tylko. Naturalne wnętrza z kamienia i drewna, aż proszą się o naturalne potrawy i napoje. Jest możliwość skosztowania u nas dobrych win z Portugalii, Chile, Włoch i niedługo również z Moraw. W naszej ofercie znajdują się też kraftowe piwa lokalnych browarów, w których wykorzystuje się tylko naturalne składnik, tak jak w naszych potrawach – wylicza pan Krzysztof.

Potwierdzeniem ambicji Klubu jest wybór zespołu Mike Parker's Trio Theory na pierwszego artystę, który wystąpi podczas oficjalnego otwarcia. Próbkę ich umiejętności można zobaczyć tutaj.

Krzysztof Gutkowski, manager klubu, zakochał się w Zawoi i jej terenach do tego stopnia, że trzy lata temu porzucił Łódź i tamtejszą filmówkę. Jak sam mówi, ani przez chwilę nie żałował swojej decyzji. – Tu czas płynie inaczej. Inaczej też słucha się tutaj muzyki, ale pod warunkiem, że jest dobra. Dlatego chcemy zapraszać solistów, którzy będą w weekendowe wieczory umilać wieczór grą na żywo naszym gościom. Pojawią się też zespoły naprawdę poważnego kalibru. Nasz kierunek? Akustyczny. Jazz, poezja śpiewana, piosenka turystyczna i każda inna, pod warunkiem, że jest ciekawa. A to wszystko w niezwykłym otoczeniu, bo mamy w pobliżu i góry, i rzekę i las – wymienia.

– Zapraszamy serdecznie do nas, a także do śledzenia wydarzeń nadchodzących. Nikt nie wie co jeszcze nie wymyślimy, a jak nas nikt nie zatrzyma to i o teatr niechybnie zahaczymy. Na pewno będzie ciekawie, więcej info na naszym facebookowym funpage’u. – zachęca pan Krzysztof i dodaje: – Mogę już zapowiedzieć, że za tydzień w sobotę i niedzielę, 12 i 13 lipca, można będzie posłuchać Mateusza Trandy, wybitnego gitarzysty fingerstyle, który zagra na gitarze akustycznej nie tylko standardy jazzowe, ale także utwory autorskie. – zapowiada pan Krzysztof.

Wstęp na otwarcie Klubu „Winiarnia” jest bezpłatny. Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:00.

Klub "Winiarnia"

Policzne 2123

34-222 Zawoja

Godziny otwarcia:

Pon.: nieczynne

Wt., śr., czw.: 13:00-22:00

Pt., sob., ndz.: 13:00-23:00

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje