Gazprom, GO Sport czy Acron - to tylko cześć rosyjskich i białoruskich firm na które od dnia dzisiejszego obowiązują sankcję w naszym kraju. Dodatkowo na liście liczącej około 50 pozycji pojawiły się nazwiska oligarchów.
- Celem sankcji jest uderzenie w rosyjską gospodarkę tak, aby Rosja nie mogła prowadzić wojny w Ukrainie. (...) Polska lista sankcyjna jest uzupełnieniem unijnej listy sankcyjnej - powiedział w trakcie konferencji prasowej minister Mariusz Kamiński.
Wczoraj podpisałem decyzje dotyczące sankcji wobec 50 rosyjskich oligarchów i podmiotów, które prowadzą realne interesy na terenie Polski. Naszym celem jest uderzenie w rosyjską gospodarkę tak, aby Rosja nie mogła prowadzić wojny w Ukrainie.
— Mariusz Kamiński (@Kaminski_M_) April 26, 2022
Lista: https://t.co/INMqvL7BCW pic.twitter.com/lcJ4GgbUi4
Firmami, które mają mocno ucierpieć na wprowadzonych zmianach są m.in. KTK Polska oraz Suek Polska, które zajmowały się sprowadzaniem rosyjskiego węgla do naszego kraju.
W kwestii nałożonych sankcji na rosyjskich oligarchów będzie to wyglądać następująco - przede wszystkim zamrożone zostaną aktywa finansowe takich osób, a dodatkowo wykluczy się ich udział z możliwości udziału w przetargach publicznych.
Źródło: Mariusz Kamiński/Twitter Foto: zdjęcie poglądowe