środa, 16 listopada 2022 08:06

Połysk i blask – styl glamour w zastawie stołowej

Autor Artykuł sponsorowany
Połysk i blask – styl glamour w zastawie stołowej

Elegancja, bogactwo i piękno to cechy, którymi charakteryzuje się modny styl glamour, który narodził się wraz z przemysłem filmowym w Ameryce. Początkowo utożsamiany z gwiazdami Hollywood, które zachwycały swoimi szykownymi kreacjami na czerwonym dywanie, stał się trendem inspirującym nie tylko w świecie mody. Blichtr, błysk i luksus zagościł również w wystroju wnętrz.

Posiłki w wytwornym stylu

Styl glamour robi wrażenie i nie można go przeoczyć. Przez lata trend ten się zmieniał, przepych ustąpił miejsca bardziej wytwornej formie, lecz wciąż budzi zachwyt swoim urokliwym blaskiem. Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami. Szczególnie widoczne jest to podczas organizowania różnego rodzaju uroczystości. Warto zresztą sięgnąć po szykownie wykonaną zastawę stołową  również bez specjalnej okazji. Otaczanie się pięknymi przedmiotami wpływa na samopoczucie, pomaga zbudować dobry nastrój i odpowiednie nastawienie do życia. Korzystanie z atrakcyjnie wykonanej zastawy stołowej pomaga celebrować codzienność. Szklanki kryształowe, talerze, karafki, owocarki i pozostałe akcesoria mogą być prawdziwą ozdobą stołu i mieszkania. Jak wiadomo estetyka podawania posiłków, wpływa na przyjemność z jedzenia i podnosi walory konsumpcji. Nawet zwykła woda prezentuje się szlachetnie w pięknych kryształach. Dzięki takim elementom jak dobrej jakości, czysty, wyprasowany obrus, świeczki i wytworna zastawa każdy poczęstunek zyskuje wyjątkowego stylu. Jadalnia lub salon wyposażone w luksusowym stylu są marzeniem wielu osób, a dzięki dostępności produktów stworzonych w nurcie glamour, można te pragnienia urzeczywistnić w swoim domu.

Oprawa romantycznej kolacji

Choć na co dzień nie zawsze jest czas, by celebrować każdy z posiłków, niektóre momenty wymagają odpowiedniej oprawy. Elegancko udekorowany stół pomoże stworzyć magiczny nastrój spotkania. Światło świec sojowych będzie nastrojowo odbijało się w ręcznie szlifowanych kryształach. Świeże, czerwone róże w przezroczystym wazonie to klasyczny element, który nada wystrojowi romantycznego charakteru. Zmrożony szampan wymaga gustownej oprawy, doskonale do tego sprawdzą się kryształowe kieliszki z manufaktury Pekalla (https://pekalla.com/kieliszki-do-szampana-krysztalowe/). Dodatki w kolorze złota, srebra, bieli lub czerni to klasyka, która nie wychodzi z mody. Idealnie komponują się z kryształami, podkreślając luksusowy charakter stołowej aranżacji. Tego typu połączenia kolorystyczne świetnie nadają się na wieczór - to dzięki nim można zadbać o elegancki charakter spotkania.

Piękno w  stylowej formie

Stołowe nakrycie z wykorzystaniem kryształowych dodatków zyska lekkości w zestawieniu z pastelowymi elementami.  Aranżacja z jasnymi, delikatnej barwy talerzami, bieżnikami i obrusem będzie prezentować się szykownie dzięki szklankom, kieliszkom, wazonom i innym atrakcyjnym elementom, które można zamówić w salonie Pekalla.com. Przezroczyste kryształy pasują do rozmaitych stylizacji kolorystycznych. To dodatek, przy pomocy którego można sprawić, że wystrój zyska wyrafinowany klimat.  Odpowiednio pielęgnowane naczynia będą służyły przez długie lata. Należy myć je manualnie delikatną gąbką w letniej wodzie. Pozwolić, by wyschły, by później je wypolerować miękkim materiałem, co zachowa ich kryształowy blask i urok.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje