wtorek, 3 stycznia 2023 13:11

Pomysł na własnoręczny stroik wielkanocny

Autor Artykuł sponsorowany
Pomysł na własnoręczny stroik wielkanocny

Inspiracji i pomysłów na samodzielne wykonanie stroików wielkanocnych z wykorzystaniem wszelkich materiałów znajdujących się w każdym domu jest wiele. Aby, stworzyć ciekawą kompozycję nie koniecznie należy wydawać fortunę. Wybór projektu może być nie lada wyzwaniem. Zaś satysfakcja z wykonania tego typu świątecznych ozdób jest ogromna.

Przygotowanie materiałów do wykonania stroika

Wiele elementów do zrobienia stroika wielkanocnego można przygotować samodzielnie. Zapewne w każdym domu znajdą się kolorowe wstążki bądź skrawki materiałów, które schowane są głęboko w szafach. Do tego typu kompozycji, można również wykorzystać zebrane na spacerze w lesie patyki i gałęzie, a nawet gałązki wierzby z baziami. W stroiku nie może zabraknąć najważniejszego symbolu świąt, czyli jajka wielkanocnego. Dzięki wykorzystaniu własnoręcznych pisanek lub wydmuszek stworzymy unikatowy projekt. W przypadku braku tego typu ozdób można wykorzystać sztuczne jajka dekoracyjne. Za podstawę posłużyć mogą plastry drewna, których jeśli nie można wykonać samodzielnie, to bez problemu będą dostępne w sklepach. Kompozycje na plastrach drewna mogą przybierać najróżniejsze formy. Od typowych minimalistycznych, do bardzo rozbudowanych aranżacji, nawet do często wielopoziomowych. Stroiki wielkanocne na plastrach drewna przyozdobią każdy świąteczny stół. Całą kompozycję można ciekawie i niepowtarzalnie zaaranżować.

Własny pomysł na aranżacje stroiku na stół

Najbardziej uniwersalne ozdoby wielkanocne to stroiki na stół. Ich ogromną zaletą jest mobilność. W przypadku, gdy będą przeszkadzały, można je zawsze przenieść. Jednak, aby bez problemu spełniały wszelkie oczekiwania, muszą posiadać solidną podstawę. Stroiki wielkanocne na plastrach drewna to bardzo ciekawy projekt. Wykonać można go według własnego pomysłu. Poprzez wykorzystanie właściwości kleju na gorąco można praktycznie wszystko trwale przymocować do plastra drewna. Do podstawy należy przykleić uprzednio przygotowany materiał emitujący mech bądź prawdziwy wysuszony. Następnie etap to przymocowanie gałązek, do których można przykleić drobne kwiatki zrobione z kolorowych wstążeczek. Wykonanie kwiatów jest bardzo prostą czynnością. Za pomocą nitki należy zafastrygować wstążkę z jednej strony przy samej krawędzi. Następnie trzeba marszczyć wstążeczkę i zabezpieczyć ją supełkiem, aby się nie wyprostowała. Na gałązkach można również powiesić ozdobne jajeczka. Pośrodku całej kompozycji można ustawić:

  • świecę,
  • figurki zajączków lub kurczaczków,
  • doniczkę z kwitnącą prymulką.

W przypadku, jeśli posiadamy dzieci, które mają talent to tworzenia niepowtarzalnych prac rękodzielniczych i wspólnie pragniemy stworzyć na drewnie stroik wyraźnie nawiązujący do klasycznych dekoracji, można wówczas wykorzystywać wycinanki z ludowymi motywami. Tego typu kompozycje wielkanocne mogą również wykorzystywać cienkie witki wierzbowe. Można z nich uformować i przymocować do większych gałązek ptasie gniazdka z wielkanocnymi jajeczkami w środku. Jajeczka mogą być czekoladowe, cudowny prezent dla dzieci.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje