czwartek, 12 maja 2022 14:58

Popularna sieciówka wycofuje się z Polski. Zniknie 11 sklepów z Małopolski

Autor Marzena Gitler
Popularna sieciówka wycofuje się z Polski. Zniknie 11 sklepów z Małopolski

Znana marka odzieżowa dla kobiet definitywnie wycofuje się z Polski. Do końca czerwca zamknie wszystkie salony w naszym kraju. Zniknie też kilkanaście sklepów z galerii i ulic Małopolski.

Dla wielu to smutna wiadomość, bo sieć Orsay, o której mowa, funkcjonowała w Polsce od 25 lat i miała już kilka pokoleń stałych klientek. W samej Małopolsce ma obecnie 11 salonów, w tym, aż 7 w Krakowie i po dwa Nowym Sączu i Tarnowie.

Orsay swoją przygodę z handlem w Polsce rozpoczął w 1997 roku w uruchamiając pierwszy sklep w Czeladzi. Od tamtej pory marka była obecna w niemal wszystkich galeriach handlowych. Jak poinformował portal propertynews.pl, powodem zakończenia działalności marki jest jej niewypłacalność.

Obecnie sieć ma w naszym kraju około 130 punktów sprzedających odzież i dodatki dla kobiet oraz sklep internetowy. Jak podaje PropertyNews.pl, większość pracowników została już poinformowana o wypowiedzeniu umów.

Niemiecka firma weszła na rynek w 1975 w Willstätt i w ciągu kilkudziesięciu lat rozszerzyła działalność na inne kraje. Obecnie posiada salony w 24 państwach na świecie m.in. Austrii, Czechach, Słowenii oraz na Węgrzech.

fot. Pixabay.com

Polska

Polska - najnowsze informacje