poniedziałek, 18 lipca 2022 15:00

Postanowił wracać z imprezy... kosiarką. Fatalne zakończenie zabawy

Autor Katarzyna Jamróz
Postanowił wracać z imprezy... kosiarką. Fatalne zakończenie zabawy

24-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc kosiarką ogrodową, przewrócił się na drodze publicznej podczas zjeżdżania z dużego wzniesienia tak nieszczęśliwie, że z obrażeniami głowy oraz klatki piersiowej trafił do tarnowskiego szpitala.

Około 2 w nocy w niedzielę (17 lipca), dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Lichwinie (powiat tarnowski, gmina Pleśna), w którym młody mężczyzna potrzebował pomocy medycznej. Na miejscu w pierwszej kolejności pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzielali mu pierwszej pomocy. Ratownicy przewieźli rannego do tarnowskiego szpitala z urazem głowy oraz klatki piersiowej. Stan jego został określony jako ciężki. Na miejscu pracowali również policjanci ruchu drogowego z Tarnowa, którzy ustalili okoliczności i przyczynę tego wypadku.

– Okazało się, że w sobotę wieczorem w jednym z domów spotkali się młodzi ludzie i spędzali wspólnie czas wolny. Około godziny drugiej w nocy w niedzielę wszyscy mieli się rozchodzić. Jeden z biesiadników, 24-latek opuszczając posesję z niewyjaśnionej do chwili obecnej potrzeby, wsiadł na kosiarkę ogrodową, którą uruchomił i odjechał. Zjeżdżając drogą publiczną z dużego wzniesienia w pewnym momencie stracił kontrolę nad kierowanym traktorkiem, który się przewrócił. Młody mężczyzna upadając uderzył głową w asfalt

– informuje tarnowska policja.

Zebrany materiał dowodowy posłuży wszczęciu postępowania, w którym zostanie również wyjaśniona trzeźwość jego uczestnika. W szpitalu bowiem została pobrana o rannego mężczyzny krew, w celu określenia ewentualnego stężenia alkoholu.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje