poniedziałek, 15 stycznia 2024 11:39

Współtwórz historię lotnictwa! Dołóż swoją cegiełkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Autor Katarzyna Domagała
Współtwórz historię lotnictwa! Dołóż swoją cegiełkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Miłośnicy i pasjonaci lotnictwa, ale nie tylko, mogą dołożyć swoją cegiełkę do zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. - Zwracamy się do wszystkich miłośników i pasjonatów awiacji, rodzin i przyjaciół lotników, wszystkich zainteresowanych z ogromną prośbą o udostępnienie wszelkich pamiątek związanych z działalnością lotnictwa sportowego, pasażerskiego, rolniczego, ratunkowego czy rekreacyjnego - czytamy w komunikacie na stronie Muzeum.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie poinformowało, że buduje nową halę ekspozycyjną typu hangarowego o powierzchni 3200 m2 z antresolą. Wszystko to w związku z powstającą wystawą pt. „Z wiatrem i pod wiatr – lotnictwo cywilne”, która będzie poświęcona roli i osiągnięciom polskich pilotów sportowych.

Budowę planujemy zakończyć w trzecim kwartale 2024 r., a nową ekspozycję otworzyć w 2025 r. - czytamy w komunikacie Muzeum.
Zwracamy się do wszystkich miłośników i pasjonatów awiacji, rodzin i przyjaciół lotników, wszystkich zainteresowanych z ogromną prośbą o udostępnienie wszelkich pamiątek związanych z działalnością lotnictwa sportowego, pasażerskiego, rolniczego, ratunkowego czy rekreacyjnego. Niezwykle cenne są dla nas trofea sportowe, fotografie, dokumenty, odznaki, odznaczenia, mundury i kombinezony, jak również zapisy wspomnień - czytamy w komunikacie.

Przekazane materiały, w zależności od woli właścicieli, mogą zostać włączone do zbiorów muzealnych lub oddane w depozyt na potrzeby ekspozycji. Wszystkich zainteresowanych przekazaniem pamiątek Muzeum prosi o kontakt pod numerem telefonu 12 642 87 00, w. 122 lub adres mailowy: dim@muzeumlotnictwa.pl.

Fot.: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka