czwartek, 5 listopada 2020 07:45

Poszukiwani medycy i personel do szpitali tymczasowych! Brakuje pracowników

Autor Mirosław Haładyj
Poszukiwani medycy i personel do szpitali tymczasowych! Brakuje pracowników

Walka z koronawirusem wkracza w kolejną fazę. Ze względu na coraz większą liczbę zakażeń rosną też potrzeby w zakresie stałego rozwijania bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19. To pod tym kątem w każdym województwie tworzone są szpitale tymczasowe, a w szpitalach zwiększana jest liczba tzw. łóżek covidowych. Tak jest też w Małopolsce.

Kluczowe znaczenie w tych działaniach ma personel medyczny, a także wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne i okołomedyczne. Właśnie wystartowała rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych oraz innych placówek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem COVID-19.

– Dziś szczególnego znaczenia nabierają słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty w Krakowie w 1997 roku. Tak, praca personelu medycznego to „zawód godny największego szacunku. Jest to misja o nadzwyczajnej wartości, którą najlepiej określa słowo powołanie”. Dziękuję za to poświęcenie, którego już tak wiele dowodów mogliśmy poznać. Ale jesteśmy w sytuacji, gdy musimy prosić o więcej. Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w ten wielki małopolski projekt, jakim jest uruchomienie szpitali tymczasowych. To jest czas dla ludzi niebojących się wyzwań i mających jasne cele. Ludzi, dla których dobro drugiego człowieka jest priorytetem. Niech to będzie nasza wspólna walka i wspólne dzieło!

mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele! W ostatnim czasie mamy do czynienia, jako państwo, jako samorząd i jako wspólnota ludzi z wyjątkową sytuacją. Chcemy zażegnać zagrożenie, dlatego pragniemy zaprosić każdego z Was do dołączenia do profesjonalnego, oddanego zespołu, który zapewnia opiekę chorym w szpitalach tymczasowych. Od tego zależy zdrowie i życie naszych rodzin, sąsiadów czy kolegów z pracy. Będzie to bardzo odpowiedzialna i ważna misja. Nadszedł ten moment, w którym musimy wspólnie powstrzymać rozprzestrzenianie się zagrożenia. Dlatego proszę Was o wsparcie. Jest nam potrzebny każdy, kto potrafi i jest gotowy sprostać temu wyzwaniu zyskując wielkie uznanie w oczach Małopolan. Potrzebujemy dzielnych, dobrych ludzi. Potrzebujemy Was!

mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Inf.: MUW
Fot.: Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje