czwartek, 11 marca 2021 13:39

Poszukiwany ENA w rękach sądeckiej policji. Wpadł, bo zakłócał ciszę nocną

Autor Aleksandra Tokarz
Poszukiwany ENA w rękach sądeckiej policji. Wpadł, bo zakłócał ciszę nocną

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 45-latek wpadł, bo awanturował się z właścicielami, u których wynajął pokój. Poszukiwany na swoim koncie ma m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa popełnione na terenie Niemiec.

5 marca, przed godz. 23, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturujących się nietrzeźwych mężczyznach w jednym z wynajętych mieszkań na terenie gminy Grybów. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy uspokoili skonfliktowane strony.

- W trakcie legitymowania uczestników imprezy okazało się, że jeden z ich, 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez niemiecką Policję. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem wyrobów tytoniowych. Ponadto 45-latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu przez jedną z lubuskich prokuratur za przestępstwo przeciwko mieniu - informuje podkom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

Luksusowy Jaguar roztrzaskany. Wypadł z drogi na obwodnicy Starego Sącza
Na obwodnicy Starego Sącza po raz kolejny doszło do wypadku. Tym razem roztrzaskał się luksusowy samochód. Uderzył przodem w ścianę rowu i przewrócił się na dach.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych sądeckiej komendy. 8 marca, decyzją Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, 45-latek został tymczasowo aresztowany.

- Poinformowano stronę niemiecką i w jego sprawie prowadzone są dalsze czynności - dodaje rzeczniczka.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje