czwartek, 11 marca 2021 12:33

Roztrzaskał luksusowego Jaguara. Wypadł z drogi na obwodnicy Starego Sącza

Autor Aleksandra Tokarz
Roztrzaskał luksusowego Jaguara. Wypadł z drogi na obwodnicy Starego Sącza

Na obwodnicy Starego Sącza po raz kolejny doszło do wypadku. Tym razem roztrzaskał się luksusowy samochód - Jaguar F-Type. Cena tych samochodów, w zależności od wyposażenia, dochodzi nawet do 700 tysięcy złotych.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, kilkanaście minut po północy. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że Jaguar zjechał z drogi i wjechał do rowu – informują sądeccy strażacy. Samochód uderzył przodem w ścianę rowu i przewrócił się na dach.

W chwili przybycia Straży Pożarnej kierujący znajdował się na zewnątrz pojazdu i oświadczył że nie potrzebuje pomocy medycznej. Podróżował samochodem sam.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu Jaguara na kołach przy pomocy wyciągarki samochodu pożarniczego. Następnie odłączono akumulator oraz sprawdzono czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych – informują strażacy.

Na horyzoncie zwolnienia pracowników i ograniczenia kursów. Sądeckie MPK z problemami
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacje znajduje się na skraju upadłości. O doprowadzenie do takiego stanu prezydent Ludomir Handzel oskarża radnych. MPK ogłasza, że bez dofinansowania ze strony miasta nie da sobie rady. Na horyzoncie są zwolnienia części załogi i ograniczenie kursów.

Jaguar F-TYPE to luksusowy samochód sportowy. W wersji podstawowej napędzany jest 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 300 KM, ale są też jednostki silniejsze: 3-litrowy silnik V6 z kompresorem o mocy 380 KM, a na szczycie gamy znajduje się 5-litrowy, wspomagany kompresorem silnik V8 o mocy 450 KM i 575 KM. Mocniejszy silnik rozpędza auto od 0 do 100 km/h w czasie 3,6 sekundy.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje