środa, 17 listopada 2021 08:31

Powiat bocheński: Czek na prawie 4 mln zł przekazany na ręce wójta. Na co zostaną wydane pieniądze?

Autor Mirosław Haładyj
Powiat bocheński: Czek na prawie 4 mln zł przekazany na ręce wójta. Na co zostaną wydane pieniądze?

Zgodnie ze złożonym wnioskiem gmina planuje zakupić aż siedem autobusów. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych 5 mln złotych.

Na zakup nowych autobusów dla Gminy Bochnia przekazanych zostanie 5 mln

-Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski wraz z #MariuszZając  Radnym Rady Powiatu Bocheńskiego, podczas roboczej wizyty w Rejonowym Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym sp. z o.o. przekazali na moje ręce, w obecności pracowników Spółki, symboliczny czek o wartości 3 920 000 zł na zakup nowych autobusów z Rządowego Funduszu Polski Ład

-relacjonuje w mediach społecznościowych wójt Marek Bzdek.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem gmina planuje zakupić aż siedem autobusów. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych 5 mln złotych. Pozostała kwota tj. 1 080 000 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Bochnia.

Nowe autobusy będą służyły nie tylko do obsługi transportu publicznego, ale również w dowożeniu dzieci do szkół. Planowany jest zakup pojazdów spalinowych z silnikami spełniającymi normy EURO 6.

-Kiedy kilka lat temu zostałem wójtem, najważniejsze cele do zrealizowania – jeżeli chodzi o RPK sp. z o.o.  – to zorganizowanie nowego miejsca dla prowadzenia tej działalności, tak aby pracownicy mieli godne warunki do pracy oraz wymiana taboru, który był w fatalnym stanie. W 2016 roku udało się kupić nieruchomość, gdzie przenieśliśmy firmę i z czasem rozszerzyliśmy znacząco zakres świadczonych usług – a teraz – dzięki pozyskanym środkom, uda się wymienić aż 70 % taboru.

-wspomina wójt Bzdek i dodaje:

-Dziękuję Panu Wiesławowi Krajewskiemu, Posłowi na Sejm RP, który był bardzo zaangażowany w pomoc przy pozyskaniu tych środków finansowych. Gmina nie mogłaby otrzymać na ten cel dofinansowania z żadnego innego źródła, więc wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład świetnie się wpisało w nasze zapotrzebowanie.

Inf.: Facebook

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje