poniedziałek, 8 listopada 2021 14:33

Powiat Brzeski dołącza do akcji „Zaszczep się dla Niepodległej”

Autor Mirosław Haładyj
Powiat Brzeski dołącza do akcji „Zaszczep się dla Niepodległej”

11 listopada (najbliższy czwartek) w godzinach od 10:00 do 16:00 na rynku w Brzesku uruchomiony zostanie tymczasowy Mobilny Punkt Szczepień. Wsparcie w tych działaniach zapewni wykwalifikowany personel medyczny z SP ZOZ w Brzesku oraz funkcjonariusze Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

W ostatnich dniach zauważalny jest stały wzrost liczby nowych zachorowań na COVID-19 oraz towarzyszący temu wzrost liczby hospitalizowanych na tzw. oddziałach covidowych. W ubiegły piątek, 29 października, w małopolskich szpitalach leczonych było 369 pacjentów, dziś – po zaledwie 4 dniach – liczba ta jest aż o 155 większa. Z ogromnym niepokojem patrzę na te dane, pomimo że w uzgodnieniu z dyrektorami szpitali przygotowaliśmy w Małopolsce nawet 2198 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19.

Wojewoda Małopolski – Łukasz Kmita, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, przy współpracy z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brzesku i Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji „Zaszczep się dla Niepodległej”. 100 pierwszych zaszczepionych w tym dniu otrzyma biało-czerwoną flagę!

Plakat akcji „Zaszczep się dla Niepodległej”/Fot.: Starostwo Powiatowe w Brzesku
Plakat akcji „Zaszczep się dla Niepodległej”/Fot.: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Inf.: Starostwo Powiatowe w Brzesku
Fot.: pixabay.com

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje