środa, 13 listopada 2019 09:28

Powiat chrzanowski: To oni kradli elektronarzędzia z nowo wybudowanych domów

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat chrzanowski: To oni kradli elektronarzędzia z nowo wybudowanych domów

Trzebińscy kryminalni rozpracowali szajkę włamywaczy.

– Od czerwca br. na terenie Trzebini oraz pobliskich okolic i powiatu olkuskiego policja zaczęła odnotowywać coraz więcej zgłoszeń kradzieży i kradzieży z włamaniem do nowo wybudowanych domów, pakamer, z których znikały elektronarzędzia. Coraz liczniej zgłaszane były także kradzieże paliw z samochodów ciężarowych, sprzętu ciężkiego i samochodów osobowych. W czerwcu doszło nawet do kradzieży Mercedesa Sprintera z terenu Chrzanowa, który kilka dni później na jednym z parkingów został odnaleziony i zwrócony właścicielowi – informuje KPP Chrzanów.

Grupę przestępców rozpracowali trzebińscy kryminalni. I tak 6 i 7 listopada br. zatrzymali trzech mieszkańców Trzebini w wieku od 20 do 36 lat.

– W ich miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli część sprzętu pochodzącego z kradzieży. Okazało się również, że zatrzymani mężczyźni mają także związek z kradzieżą Sprintera – podaje Policja.

Jak dodają funkcjonariusze, zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 8 listopada Sąd Rejony w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Chrzanów - najnowsze informacje