poniedziałek, 5 października 2020 09:47

Powiat chrzanowski. Wzrost zakażeń w powiecie! Co się dzieje?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat chrzanowski. Wzrost zakażeń w powiecie! Co się dzieje?

Dziś 22 nowe zakażenia w powiecie chrzanowski. Sytuacja zrobiła się poważniejsza. Dzisiejsze nowe przypadki spowodowały, że powiat przekroczył swój próg zakażeń kwalifikujący go do strefy żółtej - a to, za sprawą jednego ogniska zakażeń.

Wydawało się, że powiat chrzanowski ma opanowaną sytuację epidemiczną. Były dni, kiedy zakażeń nie było w ogóle, lub notowano ich niewiele. Jednak, całkiem niedawno pojawiło się nowe ognisko zakażeń, którym jest Powiatowy Dom Pomocy Społecznej im. Adama Starzeńskiego w Płazie.

Jeszcze do 1 października zakażonych było tylko sześć osób (5 mieszkańców i jeden pracownik). Z dzisiejszych danych wynika, że sytuacja się zmieniła – na gorsze. 16 z dzisiejszych zakażeń pochodzi właśnie ze wspomnianego wyżej ogniska. To nie są tylko przypadki pochodzące z DPS wśród mieszkańców, czy pracowników. Są również osoby, które mogły zarazić się np. od pracowników DPS-u, ale ich źródło zakażeń pochodzi z DPS-u.

Skąd pochodzi reszta zakażeń? Dzisiaj 3 zakażenia to przypadki rozproszone. Ostanie 2 pochodzą za szpitala lub placówek medycznych. Prawdopodobne jest, że te przypadki pochodzą z ogniska Szpital Powiatowy w Chrzanowie, o którym pisaliśmy tutaj:

Szpital Powiatowy w Chrzanowie źródłem zakażeń
Dziś WSSE w Krakowie poinformował o 6 nowych przypadkach w powiecie chrzanowskim. Jak się okazało 4 przypadki pochodzą z nowego ogniska, którym jest Szpital Powiatowy w Chrzanowie. W powiecie chrzanowskim pojawiło się ognisko koronawirusa. Szpital Powiatowy w Chrzanowie stał się źródłem nowych zaka…

Na powyższym wykresie łatwo zauważyć, że w ciągu dwóch tygodni w powiecie chrzanowskim przybyły 84 przypadki zakażeń. Niestety, powiat przekroczył dzisiaj próg, który kwalifikuje go do dołączenia do strefy żółtej. Czy od soboty powiat chrzanowski zmieni swój kolor na żółty?

foto: Portal Samorządowy

Chrzanów - najnowsze informacje