sobota, 13 lutego 2021 20:36

Powiat Dąbrowski: Siedem osób zatrutych tlenkiem węgla w kościele [ZDJĘCIA]

Autor Tomasz Stępień
Powiat Dąbrowski: Siedem osób zatrutych tlenkiem węgla w kościele [ZDJĘCIA]

Siedem osób otarło się o śmierć w Borusowej (powiat dąbrowski) - zatruli się czadem w kościele.

Sytuacja była bardzo poważna. Gdy około godziny 14:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zatruciu, na miejsce niezwłocznie zadysponowano jednostki OSP i JRG Dąbrowa Tarnowska. W kościele strażacy znaleźli trzy nieprzytomne osoby. Jak informuje portal wyborcza.pl, dwie z nich to pracownicy obsługi kotłowni, a trzecia osoba to ksiądz.

Po chwili sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna – w trakcie ewakuacji bowiem czadem zatruły się kolejne 4 osoby, które udzielały pomocy poszkodowanym. Na szczęście w ich przypadku wystarczyło udzielenie pomocy na miejscu. Pracownicy kotłowni i kapłan zostali natomiast przewiezieni do szpitala.

Kolejność zdarzeń próbuje odtworzyć Dziennik Polski. Według gazety kapłan znalazł nieprzytomnych mężczyzn w kotłowni i zdążył zaalarmować służby ratownicze. A chwilę później sam stracił przytomność.

Najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nieszczelność w instalacji grzewczej. W działaniach brały liczne jednostki OSP, PSP, ZRM oraz Policja.

Fot: OSP Hubenice-Kozłów, OSP Szczucin

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje