środa, 25 maja 2022 11:15

Powiat gorlicki: Oficjalne otwarcie mostu w Sękowej

Autor Patryk Trzaska
Powiat gorlicki: Oficjalne otwarcie mostu w Sękowej

W poniedziałek (23 maja) oficjalnie otworzono most w powicie gorlickim, łączący wieś Sękowa ze wsią Siary. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Witold Kozłowski.

Nowo otwarty most na rzece Sękówka, w miejscowości Siary, ma długość około 85 metrów oraz szerokość około 15 metrów. Jest to obiekt klasy A, którego nośność wynosi 50 ton. Łączny koszt inwestycji wyniósł 8 mln zł., z czego 4,1 mln to dofinansowanie z Budżetu Państwa.

Most Sękowa - Siary fot. Małopolska.pl

O znaczącej roli inwestycji w procesie zmian regionalnych mówił Witold Kozłowski

– Do Gminy Sękowa na przestrzeni kilku ostatnich lat trafiły znaczne środki finansowe. Otóż to nic innego tylko przejaw naszej determinacji w realizacji nowej polityki regionalnej - polityki zrównoważonego zarówno terytorialnie, jak i gospodarczo, kulturowo rozwoju. My przywiązujemy do jej realizacji bardzo dużą wagę. Zarówno ja, ale i zarząd, którego mam zaszczyt pracami kierować, ale również nasze koleżanki, koledzy radni reprezentujący nie tylko naszą formację, ale także z klubów opozycyjnych. Przypomnę Państwu, że Strategię Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”, jako jedyny sejmik w kraju przyjęliśmy jednogłośnie. To jest najlepszy dowód na to, że ta wizja rozwoju naszego województwa uzyskała pełne poparcie.

podkreślał Marszałek Województwa Małopolskiego.

W dalszej części wizytacji odwiedzono most wraz z dojazdami w miejscowości Małastów, w ciągu DW 977. Został przebudowany przepust na most jednoprzęsłowy. Koszt tego przedsięwzięcia to około 2 mln zł, gdzie prawie połowa, ponieważ aż 800 tys. pochodziły z budżetu państwa. Na chwilę obecną konstrukcja ma ok. 9 metrów długości oraz ponad 11 metrów szerokości.

Inf./Fot.: Małopolska.pl

Gorlice - najnowsze informacje