wtorek, 6 października 2020 13:38

Powiat krakowski: COVID-19 w urzędzie miejskim w Krzeszowicach

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski: COVID-19 w urzędzie miejskim w Krzeszowicach

W Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach wykryto zakażenie koronawirusem. Dwóch pracowników krzeszowickiego magistratu ma pozytywny wynik testu na COVID-19.

Krzeszowicki Urząd Miejski poinformował wczoraj, że u dwóch pracowników placówki potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Ci pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi, zostali natychmiast odsunięci od pracy i skierowani na kwarantannę.

-W związku z powyższym, Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej przez najbliższe dwa tygodnie, tj. do 16 października 2020 r., będzie nieczynny. Sytuację monitorujemy na bieżąco – informuje burmistrz Gminy Krzeszowice, Wacław Gregorczyk.

Dodatkowo burmistrz prosi o ograniczenie wizyt w urzędzie i załatwianie wszelkich spraw drogą mailową, pocztową lub telefonicznie.

To kolejny przypadek koronawirusa, który odnotowano w gminnej instytucji. 12 sierpnia zakażenie potwierdzono w spółce Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice. Wówczas zakażonych było trzech pracowników. 8 dni później spółka poinformowała w komunikacie, że sytuacja jest już opanowana i praca w terenie została wznowiona. Przeprowadzone badanie nie wykazały kolejnych zakażeń.

fot. Gmina Krzeszowice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje