piątek, 30 kwietnia 2021 08:10

Powiat krakowski. Policjanci zapowiadają – zero tolerancji dla osób, które w weekend majowy nie przestrzegają obostrzeń

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski. Policjanci zapowiadają – zero tolerancji dla osób, które w weekend majowy nie przestrzegają obostrzeń

Przed nami weekend majowy. Policjanci z powiatu krakowskiego zapowiadają, iż będą ze szczególną uwagą sprawdzać w tym czasie przestrzeganie przepisów i obostrzeń, ustanowionych w związku z przeciwdziałaniem Covid-19. - Będziemy stosować zasadę "zero tolerancji" dla osób, które nie przestrzegają obostrzeń - informują. Ich działania będą ukierunkowane szczególnie na hotele.

Każdego dnia, policjanci z powiatu krakowskiego prowadzą działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przed nami jednak długi weekend majowy, podczas którego mundurowi w sposób szczególny skupią się na kontrolowaniu hoteli. Te, zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem, zobligowane są do nieprzyjmowania gości.

- Takie kontrole policjanci będą przeprowadzać wspólnie z inspektorami sanepidu. Złamanie takiego zakazu może skutkować nawet odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 160 par. 1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Dodatkowo ujawnione naruszenia mogą skutkować nałożeniem przez sanepid kary do 30 tysięcy złotych - informuje podkom. Justyna Fil, rzecznik prasowy KPP w Krakowie.

Obwodnica przy kąpielisku Kryspinów. Krakowanie i okoliczni mieszkańcy protestują
Blisko 200 osób w zielonych kamizelkach spacerowało w proteście przeciwko planowaniu obwodnicy Liszek na terenach rekreacyjnych, przy popularnym kąpielisku Kryspinów.

Policjanci przypominają dodatkowo, iż osoby, które są objęte kwarantanną powinny bezwzględnie pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi kara pieniężna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

- Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich! - dodaje policja.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/KMP Nowy Sącz

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje