wtorek, 26 października 2021 08:43

Powiat krakowski. Tylko w ubiegły weekend niemal 40 naruszeń obostrzeń sanitarnych

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat krakowski. Tylko w ubiegły weekend niemal 40 naruszeń obostrzeń sanitarnych

Policjanci z powiatu krakowskiego nie ustają w kontrolach przestrzegania obostrzeń, egzekwując obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, ustanowione w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Tylko w ubiegły weekend funkcjonariusze ujawnili 37 takich naruszeń i nałożyli 35 mandatów karnych.

W okresie od 22 do 24 października policjanci z powiatu krakowskiego, w ramach sprawdzenia stosowania się do nakazów i zakazów ustanowionych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii, skontrolowali 80 obiektów handlowych i lokali, takich jak punkty gastronomiczne, sklepy, restauracje, hotele, domy weselne, salony kosmetyczne i obiekty sportowe.

- Zwracali uwagę zarówno na przestrzeganie obostrzeń przez personel, jak i klientów oraz wyposażenie pomieszczeń w środki do dezynfekcji. Dodatkowo też, przestrzeganie obostrzeń sanitarnych sprawdzono w 89 środkach transportu zbiorowego - informuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

W wyniku przeprowadzonych kontroli policjanci ujawnili 37 naruszeń związanych z nieprzestrzeganiem nakazu noszenia maseczki ochronnej w miejscach, gdzie jest to obowiązkowe i nałożyli 35 mandatów karnych na osoby, które ten nakaz zlekceważyły. Dwie z nich pouczyli.

- Policjanci co dzień sprawdzają też, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej zasad i przebywają w miejscu wyznaczonym do izolacji. Planowane są też kontrole policjantów z pracownikami sanepidu, którzy wspólnie będą sprawdzać i egzekwować przestrzeganie obostrzeń w miejscach ich obowiązywania - dodaje podkom. Fil.

koronawirus najnowsze informacje

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje