sobota, 3 października 2020 12:48

Powiat limanowski: Czerwona strefa. Koronawirusa wykryto w kolejnej parafii

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski: Czerwona strefa. Koronawirusa wykryto w kolejnej parafii

Powiat limanowski jest od dzisiaj czerwoną strefą. W kolejnej parafii wykryto zakażenie koronawirusem. Sanepid apeluje do wiernych, aby monitorowali swój stan zdrowia.

Kościół Parafialny w Mordarce stał się kolejnym miejscem, w którym wykryto koronawirusa. W związku z możliwym narażeniem na zakażenie, limanowski sanepid apeluje do wiernych, którzy w dniach od 18 do 27 września przyjęły w Kościele Miłosierdzia Bożego w Mordarce Sakrament Eucharystii.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi, aby w/w osoby w przypadku pojawienia się u nich takich objawów jak:

  • temperatura ciała powyżej 38oC;
  • kaszel;
  • duszność;
  • utrata węchu i smaku

niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Poprzednio zakażenie wykryto w parafii w Jaworznej w gminie Laskowa. Na zdalną formę nauki przeszła także tamtejsza szkoła, gdyż zakażony ksiądz prowadził w placówce lekcje religii.

Powiat limanowski: Zdalne nauczanie w jednej ze szkół. Zakażony katecheta i uczennica
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej (gmina Laskowa) przez najbliższy tydzień będą uczyć się zdalnie. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u katechety i uczennicy jednej z klas. Od wczoraj, 28 września, uczniowie szkoły podstawowej w Jaworznej uczą …

Dziś w powiecie limanowskim potwierdzono kolejnych 30 zakażeń. Ciekawą sytuacją jest fakt, iż od tygodnia, co drugi dzień, liczba zakażonych dynamicznie szybuje w górę, by kolejnego gwałtownie spaść. Co jest tego powodem? Czy wyniki z dwóch dni mogą być sumowane?

Także dzisiaj na tym terenie wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Przez najbliższy tydzień powiat będzie strefą czerwoną. Wskaźnik tej strefy został już przekroczony o 46 przypadków zakażeń. Czy liczba wciąż będzie rosła?

fot. Diecezja Tarnowska

Limanowa - najnowsze informacje