poniedziałek, 9 listopada 2020 09:34

Powiat myślenicki. Szkoły podstawowe w gminie Lubień zyskały nowy sprzęt

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Szkoły podstawowe w gminie Lubień zyskały nowy sprzęt

W ramach Konkursu Grantowego „Zdalna Szkoła+ – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” Gmina Lubień otrzymała kolejne środki finansowe na zakup mobilnego sprzętu komputerowego dla szkół.

Z otrzymanej kwoty 105 000,00 zł. zakupionych zostało 51 szt. nowych laptopów Asus i Lenovo oraz oprogramowanie Windows 10 i Office 2019 edu. Sprzęt ten gmina przekazała dyrektorom wszystkich szkół podstawowych, jeszcze w miesiącu czerwcu tego roku.

Fundusze na realizację tego Projektu pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Powiat myślenicki. Szkoły średnie otrzymały dofinansowanie - na co?
Powiat myślenicki otrzymał środki dla wszystkich szkół ponadpodstawowych w ramach programu “Aktywna tablica”. Placówki otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego. Powiat Myślenicki z sukcesem otrzymał środki na szkół w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz …

W obecnym, trudnym czasie pandemii i wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach, zakupione laptopy trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin, w szczególności rodzin wielodzietnych i są ogromnym wsparciem dla uczniów w kształceniu na odległość.

Info i foto: UG Lubień

Przeczytaj też:

Droga wojewódzka Lubień – Mszana Dolna zostanie rozbudowana!
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 968. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu inwestor będzie mógł od razu przystąpić do prac. W ramach przedsięwzięcia zostanie rozbudowana droga wojewódzka nr 96…

Myślenice - najnowsze informacje