sobota, 5 grudnia 2020 18:04

Powiat wadowicki: Dramat w Stryszowie. Pobił, związał i podpalił dom. Dwie osoby nie przeżyły

Autor Tomasz Stępień
Powiat wadowicki: Dramat w Stryszowie. Pobił, związał i podpalił dom. Dwie osoby nie przeżyły

Na terenie powiatu wadowickiego trwa obława, w której poszukiwany jest sprawca bądź sprawcy dzisiejszych wydarzeń w Stryszowie. Śledztwo prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Dziś (sobota, 5.12) około godziny 14:00 służby otrzymały informację o pożarze w jednym z domów w Stryszowie (powiat wadowicki). Przybyłym na miejsce strażakom, którzy przez okno weszli do płonącego budynku, ukazał się makabryczny widok. Zobaczyli trzy poparzone, nieprzytomne, a do tego związane osoby. Nie dawały oznak życia. Strażacy, po wyniesieniu ich na zewnątrz przystąpili do reanimacji. Niestety, dwóm osobom, kobiecie i mężczyźnie, nie udało się uratować życia. Drugi z mężczyzn przeżył, ale jest ciężko ranny i został odwieziony do szpitala.

Nie wiadomo dokładnie co stało się w wczesnym popołudniem w przysiółku Bugaj w Stryszowie w pobliżu drogi powiatowej Barwałd Górny - Stryszów. Nieoficjalne informacje mówią o awanturze, do której miało dojść w trakcie spotkanie kilku osób. Jeden z uczestników miał zranić kolejne osoby, związać, a następnie podpalić budynek.

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, sprawcą zbrodni może być 32-latek. To on, wraz z kolegą, pobił swojego wujka, kuzyna i jego matkę, a następnie związał ich i podpalił dom. – Kiedy jeden z pobitych mężczyzn odzyskał przytomność, paliło się już na nim ubranie - udało mu się jednak wyskoczyć przez okno i wezwać pomoc. W tym czasie jego kuzyn z kolegą uciekli samochodem kolejnego krewnego, któremu zagrozili przedmiotem przypominającym pistolet – relacjonuje stacja.

Policja na razie nie potwierdza tych informacji. Ale mobilizacja sił jest znaczna. Na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej widziano jadące auta policji kryminalnej z Krakowa na sygnale. Poszukiwany jest sprawca bądź sprawcy podejrzani o dokonanie zbrodni.

🛑🛑🛑Stryszów🛑🛑🛑 ‼️AKTUALIZACJA‼️ „Bugaj Stryszowski”, w pobliżu drogi powiatowej Barwald G. - Stryszów. Pożar domu...

Opublikowany przez DK52info Sobota, 5 grudnia 2020

Fot: DK52info

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje