piątek, 18 lutego 2022 13:57

Powiat wadowicki: Wiadomo, gdzie trafią pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Autor Głos 24
Powiat wadowicki: Wiadomo, gdzie trafią pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

16 lutego określono listę zadań, które otrzymają dofinansowanie w 5. naborze wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Do Małopolski trafi prawie 203 mln zł na realizację 180 zadań, co da prawie 272 km zmodernizowanych dróg. Pieniądze otrzymają m.in. Powiat Wadowicki oraz gminy: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Spytkowice, Stryszów i Wadowice.

Wadowicki samorząd powiatowy dostanie 706 831 zł na remont drogi powiatowej nr 1787K w miejscowościach Przytkowice i Paszkówka. W aktualnym naborze rząd wsparł również wnioski pięciu gmin z terenu powiatu wadowickiego.

Andrychów otrzyma dofinansowanie na budowę drogi, która połączy ulicę Krakowską z Przemysłową (będzie poprowadzona poniżej „Galerii Andrychów”) – ponad 2,3 mln zł, Kalwaria Zebrzydowska – środki na przebudowę ul. 3 Maja (ponad 3,8 mln zł), Spytkowice – dofinansowanie do realizacji dwóch projektów drogowych planowanych w tej miejscowości (ponad 1,5 mln zł), Stryszów – fundusze na remont drogi gminnej w Łękawicy (blisko 400 tys. zł) a Wadowice – środki na dwa projekty drogowe zaplanowane w tym mieście oraz Kleczy Dolnej (ponad 1 mln zł).

Informację dotyczącą zadań, które będą realizowane w całej Małopolsce przedstawił na briefingu prasowym wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszyli mu poseł Władysław Kurowski oraz II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w Małopolsce to dotychczas, uwzględniając środki na rok 2022 , już 1 018 43 326,16 zł. Ten program to realna pomoc dla małopolskich samorządów, które chcą realizować inwestycje ważne dla mieszkańców. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za kolejne tak znaczące wsparcie dla Małopolski. Nie zwalniamy tempa. Dzięki tym środkom kierowcy i piesi, a także inni uczestnicy ruchu drogowego mogą czuć się bezpiecznie na wyremontowanych, przebudowanych, a także całkiem nowych drogach. Sprawna infrastruktura drogowa to jeden z fundamentów zrównoważonego rozwoju i szansa na unowocześnienie naszych małych ojczyzn

– mówił na spotkaniu Łukasz Kmita.

Inf.: Powiat Wadowicki

Fot.: UMWM

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje