środa, 27 listopada 2019 17:48

Powiat wadowicki: Jeszcze jedna nowa karetka. Ta jest najdroższa!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat wadowicki: Jeszcze jedna nowa karetka. Ta jest najdroższa!

Nowy ambulans będzie stacjonował w Andrychowie.

Nowy ambulans kosztował prawie 581 tys. zł. Na zakup karetki 239 280 zł przekazały gminy powiatu wadowickiego, 100 tys. zł to dotacja od wojewody małopolskiego, prawie 203 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu, a niespełna 38 tys. zł – to wkład własny Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

– Tym razem zakupiono ambulans typu A, Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem Diesla i automatyczną skrzynią biegów. Zastąpi on wyeksploatowany samochód z 2014 roku. W aucie znajduje się m.in. najnowszy defibrylator lifepak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, a także najnowocześniejsze nosze elektryczne o udźwigu ponad 300 kg – informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Jak przypominają urzędnicy, w maju tego roku do wadowickiego szpitala trafił nowy ambulans typu C, który służy do przewozu pacjentów do innych placówek medycznych. Całkowity koszt pojazdu wyniósł prawie 368 tys. zł. Z kolei w lipcu ZZOZ wzbogacił się o karetkę typu A z wieloma udogodnieniami dla pacjentów (krzesełko kardiologiczne wpinane w podłogę, rampa najazdowa czy nowoczesne nosze) za 240 tys. zł, z czego 100 tysięcy przekazał wojewoda małopolski.

Wadowice - najnowsze informacje