środa, 6 kwietnia 2022 10:20

Powiat wadowicki: Mandat 1500 złotych i 10 punktów karnych dla mieszkanki Krakowa

Autor Katarzyna Jamróz
Powiat wadowicki: Mandat 1500 złotych i 10 punktów karnych dla mieszkanki Krakowa

W powiecie wadowickim 33-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Kobieta straciła prawo jazdy, została ukarana wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Pomimo wzrostu kar za przekroczenie dopuszczalnej prędkości nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Kilka dni temu, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą bmw, która w Izdebniku jechała z prędkością 105 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Tym samym kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 55km/h.

– 33-letnia mieszkanka Krakowa za popełnione wykroczenie, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące

– informuje policja.

Jeżeli kierowca przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Inf./Fot.: KMP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje