poniedziałek, 21 września 2020 10:52

Powiat wadowicki. Nowy most w Przebradzu - będzie dłuższy i szerszy

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. Nowy most w Przebradzu - będzie dłuższy i szerszy

Stary most w Przybradzu wymagał gruntownego remontu. Komunikacja przez niego nie była komfortowa. Teraz, rozpoczęto budowę nowego mostu, który będzie szerszy i dłuższy. Powstanie również przy nim chodnik.

Mowa tu oczywiście o moście w Przybradzu przy drodze powiatowej nr 1761K Graboszyce – Głębowice. Stary wymagał gruntownego remontu. Nowy będzie naprawdę solidny a dodatkowo powstanie przy nim chodnik.

Dotychczasowa przeprawa w Przybradzu była przestarzała i wąska, co znacznie utrudniało komfortową i bezpieczną komunikację. Dodatkowo w ostatnim czasie ze względu na bardzo duży stopień zużycia, ograniczono nośność obiektu do 10 ton. Co więcej, przy moście nie było chodnika. To się zmieni.

– Zamiast obiektu dwuprzęsłowego o drewnianym pomoście, w tej chwili powstaje przeprawa o konstrukcji jednoprzęsłowej, żelbetowej. Nowy most będzie miał prawie 27 metrów długości. Jego całkowita szerokość wyniesie ponad 10 metrów zamiast dotychczasowych 5,7 m. Dodatkowo przy nowej przeprawie powstanie chodnik – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.
-  To będzie solidna konstrukcja, która powinna służyć mieszkańcom korzystającym z tej drogi powiatowej przez długie dekady – dodaje członek zarządu powiatu Mirosław Sordyl.

Niedawno zakończyły się prace przy rozbiórce starego mostu. Teraz stawiany jest nowy. Roboty wykonuje firma ASIS z Krakowa. Z pracami powinna uporać się do połowy grudnia br.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,2 mln zł. Powiat pozyskał na nią dofinansowanie rządowe w wysokości ok. 600 tys. zł, resztę wyłoży ze swojego budżetu.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje