środa, 16 grudnia 2020 13:41

Powiat wadowicki. Sprawny i wygodny samochód trafił do DPS w Izdebniku!

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. Sprawny i wygodny samochód trafił do DPS w Izdebniku!

To wymarzony prezent na święta. Dom Pomocy Społecznej im. św.  Brata Alberta w Izdebniku otrzymał do dyspozycji nowe auto –  pięcioosobową Dacię Dokker. Samochód umożliwi podopiecznym placówki  podróżowanie w komfortowych warunkach.

W takich ośrodkach, jak dps-y sprawny samochód do przewozu osób to  rzecz pierwszej potrzeby. W DPS w Izdebniku mieszka obecnie 77 kobiet  niepełnosprawnych intelektualnie, z których część ma dysfunkcje narządów  ruchu.

Nasze mieszkanki wymagają częstego kontaktu z lekarzem  rodzinnym, wizyt w poradniach specjalistycznych czy dojazdu na  rehabilitację. Bus, którym do tej pory dysponowaliśmy, był już bardzo  mocno wyeksploatowany – mówi Marta Kochman, dyrektor DPS w Izdebniku. – Nowy samochód umożliwi nam także aktywniejszy udział w wydarzeniach społecznych czy kulturalnych – dodaje.

Auto kosztowało ok. 65 tys. zł. Oficjalnie zostało przekazane wczoraj.

W takich placówkach sprawny, wygodny samochód do przewozu osób jest po  prostu niezbędny, dlatego jako Zarząd Powiatu nie wahaliśmy się,  decydując o przeznaczeniu środków na ten cel – zaznacza starosta Eugeniusz Kurdas. – Dla  podopiecznych i pracowników Domu w Izdebniku to był naprawdę ciężki  rok. Tym większa nasza satysfakcja, gdy dowiadujemy się, jaką radość  sprawił ten zakup – dodaje starosta.

Były m.in. baloniki, szampan bezalkoholowy, ale przede wszystkim  ogromna radość. Serdecznie dziękujemy Panu staroście, Pani wicestaroście  i pozostałym członkom Zarządu Powiatu za to, że możemy liczyć na ich  pomoc. Lepszego prezentu pod choinkę nie mogliśmy sobie wymarzyć – podsumowuje dyrektor Kochman.

info i foto: Powiat oświęcimski

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje