piątek, 30 lipca 2021 06:27

Powrót dzieci do szkół. Zaszczepieni uczniowie dostaną "bonus"?

Autor Aleksandra Tokarz
Powrót dzieci do szkół. Zaszczepieni uczniowie dostaną "bonus"?

Jak poinformował w rozmowie z „Faktem” Adam Niedzielski, powrót uczniów do szkół po wakacjach nastąpi najprawdopodobniej w formie stacjonarnej. Minister Zdrowia zdradził, że zaszczepieni uczniowie otrzymają specjalny „bonus”.

Adam Niedzielski, dopytywany o scenariusz rozwoju czwartej fali stwierdził, że najgorszy wariant zakłada 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Wraz z początkiem września do szkół mają jednak wrócić uczniowie. Czy po miesiącu znów będą się uczyć zdalnie?

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że wracamy normalnie do szkoły. Nie wydaje się, by do końca sierpnia tak przyspieszyły zakażenia, byśmy musieli zmieniać tę decyzję – powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z "Faktem".

Minister zdrowia został również zapytany o rekomendowany przez Polską Akademię Nauk obowiązek testowania dzieci w szkołach. Jak stwierdził, rząd nie planuje wprowadzenia takich zasad, zaś ministerstwo wspólnie z GIS i resortem edukacji ma pracować nad nowymi wytycznymi w sprawie zasad sanitarnych w szkołach.

Jak się jednak okazuje, nauka zdalna może w tym roku nie obejmować wszystkich uczniów. W rządzie trwa dyskusja. - Rozważamy, czy podobne rozwiązanie jak w przypadku zakładów pracy nie byłoby racjonalne, czyli szkoły o wysokim poziomie zaszczepienia byłyby zwolnione z obowiązku nauki zdalnej czy hybrydowej – powiedział minister zdrowia.

Obecnie w Polsce pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło 600 tys. dzieci. W pełni zaszczepionych jest ponad 400 tys. uczniów.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet/Fakt, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje