poniedziałek, 26 lutego 2024 13:58

Powstanie nowy węzeł komunikacyjny na Zakopiance. Gdzie dokładnie?

Autor Katarzyna Domagała
Powstanie nowy węzeł komunikacyjny na Zakopiance. Gdzie dokładnie?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podpisała umowę z wykonawcą na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Inwestycja ma być warta ponad 90 mln zł i stanowić spore ułatwienie komunikacyjne dla kierowców.

Dzisiaj w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie została podpisana umowa na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Wykona go firma Nowak-Mosty za 91,1 mln zł.

W przetargu na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach wzięło udział siedem firm. Kwoty zaproponowane przez wykonawców wahały się między 91 a 103 mln zł.

Chcemy uzyskać jak najdłuższą gwarancję na obiekty mostowe, a także na ekrany akustyczne. Przewidujemy, że w ciągu trzech miesięcy będziemy mogli podpisać umowę - poinformowała GDDKiA Oddział w Krakowie.

Nowy węzeł, dzięki tunelowi, który zostanie zbudowany pod drogą krajową nr 7, pozwoli na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. Będzie w nim również chodnik dla pieszych.

Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa ma być poprowadzony przebudowaną drogą powiatową. Zostanie poprawiony zjazd i wjazd na DK7.  Jak informuje GDDKiA w Krakowie, planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.

Fot.: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka