piątek, 3 marca 2023 10:22

Pożar w Dobczycach. Strażacy uratowali drewniany dom

Autor Marzena Gitler
Pożar w Dobczycach. Strażacy uratowali drewniany dom

Mieszkańcy drewnianego domu przy ul. Szkolnej w Dobczycach dym zauważyli kwadrans przed siódmą rano. W pomieszczeniach był gryzący dym.

Ogień pojawił się w skrzynce elektrycznej w drewnianym domu w Dobczycach (pow. myślenicki) ok. godz. 6.45 w piątek, 3 marca. Od niej zapaliły się znajdujące się w pobliżu rzeczy z tworzywa sztucznego. Na miejsce błyskawicznie przybyła miejscowa OSP. Do środka domu strażacy musieli wejść wyposażeni w aparatach oddechowych.

Dzięki szybkiej akcji udało się ocalić budynek. Nikt też nie ucierpiał.

Informację o akcji opublikowała OSP Dobczyce: "Dziś (3.03) o godzinie 6:47 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP w Myślenicach do pożaru skrzynki elektrycznej w budynku mieszkalnym przy ul. Szkolnej. Już niespełna 4 minuty później z remizy do działań wyjeżdża zastęp GBARt. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu KDR stwierdził pożar skrzynki oraz znajdujących się w jej pobliżu rzeczy wykonanych z tworzywa sztucznego. Natychmiast do budynku została wprowadzona jedna rota, która z uwagi na duże zadymienie pracowała w aparatach ODO. Zadaniem strażaków była neutralizacja zagrożenia przy użyciu  gaśnicy oraz szybkiego natarcia i dokładne sprawdzenie pomieszczeń oraz ich przewietrzenie z wykorzystaniem agregatu oddymiającego. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Siły i Środki: 479[K]34 - OSP KSRG Dobczyce,  478[K]87 - OSP Skrzynka,  471[K]22 - JRG Myślenice, G301 - Policja Dobczyce".

🚨ALARM OSP DOBCZYCE🚨 33/2023 Dziś (3.03) o godzinie 6:47 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP w Myślenicach...

Opublikowany przez OSP Dobczyce Czwartek, 2 marca 2023

Zdjęcie z akcji opublikowała taż 112malopolska.pl.

UWAGA ❗ Dobczyce w powiecie myślenickim - pożar skrzynki elektrycznej w budynku mieszkalnym. W zdarzeniu żadna osoba nie została poszkodowana. Strażacy pracują na miejscu zdarzenia.

Opublikowany przez 112malopolska.pl Czwartek, 2 marca 2023
Pożar w Dobczycach - fot. OSP Dobczyce

fot. OSP Dobczyce i Fb. 112malopolska.pl

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka