poniedziałek, 4 stycznia 2021 14:34

Pożar w Olszowicach wybuchł w Sylwestra. 87-latka i jej syn stracili dach nad głową

Autor Aleksandra Tokarz
Pożar w Olszowicach wybuchł w Sylwestra. 87-latka i jej syn stracili dach nad głową

Pożar w Olszowicach w gminie Świątniki Górne wybuchł w czwartek, 31 grudnia, około godz. 11. Stary dom w całości został objęty ogniem. Dach nad głową straciła 87-letnia kobieta i jej 64-letni syn.

Rok 2020 był dla wszystkich ciężkim okresem. Dla pewnej rodziny spod krakowskich Olszowic ostatnie godziny 2020 roku były jednak szczególnie okrutne. Dokładnie o godzinie 11:00 w Sylwestra 2020 pożarem objęty został ich dom.

87-letnia pani Teresa i jej syn, 64-letni pan Zbigniew, patrzyli, jak ogień zabiera cały ich dobytek. Mimo, iż służby bardzo szybko dotarły na miejsce pożaru, nic nie udało się uratować.  Zostali tylko z tym, co mieli na sobie.  Tylko dzięki czujności sąsiadki udało się powstrzymać panią Teresę od powrotu do płonącego domu i tym samym uniknąć tragedii.

Na pomoc pogorzelcom ruszyła Ochotnicza Straż Pożarna z Olszowic oraz sąsiedzi. Już 2 stycznia zebrali się tłumnie na miejscu tragedii, aby wspólnymi siłami uporządkować teren i przygotować go pod budowę nowego domu.

Na ten cel zorganizowana została zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl - http://zrzutka.pl/z/pozarDomuOlszowice.

- Każda nawet najmniejsza kwota zbliża Panią Teresę i Pana Zbigniew do powrotu do siebie. Pomóc można również przekazując materiały lub usługi potrzebne do budowy domu. Na portalu społecznościowym facebook.com zorganizowane zostało wydarzenie, w którym znaleźć można wszystkie aktualne informacje na temat pomocy i kontakty do osób koordynujących akcję - tłumaczą organizatorzy zbiórki. - Rok 2020 zabrał im wszystko. Razem możemy sprawić, aby w roku 2021 ich los się odmienił - dodają.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje