czwartek, 19 marca 2020 14:52

Pożyczka z dostawą do domu? Obsługa domowa coraz bardziej popularna

Autor Głos 24
Pożyczka z dostawą do domu? Obsługa domowa coraz bardziej popularna

Żeby wziąć pożyczkę mamy do dyspozycji kilka dróg. Możemy osobiście pojawić się w placówce firmy pożyczkowej, wypełnić formularz przez internet, ale też skorzystać z możliwości wizyty przedstawiciela pożyczkodawcy w naszym domu.

Każdy ze sposobów na dodatkowe środki pieniężne ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się możliwości zadzwonienia lub zamówienia wizyty online, aby przedstawiciel finansowy wyjaśnił nam spokojnie, na jakich warunkach udzielona zostanie nam pożyczka oraz w jaki sposób będziemy ją spłacać. Czy optymalna będzie rata miesięczna, a może lepszym rozwiązaniem będzie rata tygodniowa? Sprawdźmy.

Pożyczka z dostawą do domu?

Starając się o tradycyjny kredyt lub pożyczkę, w naszej gestii leżało znalezienie siedziby firmy, oferującej dodatkowe środki na raty. Co więcej, czekanie w kolejce w placówce banku jest czasochłonne i nużące. Dlatego firmy oferujące pożyczki poszerzyły zakres swojej działalności i wyprzedzają banki. Po pierwsze przeniosły sporą część swojej aktywności do internetu, dzięki czemu już bez wychodzenia z domu możemy złożyć wniosek. Z poziomu strony www możemy obecnie bez kolejek wziąć pożyczkę online. Jednak choć to rozwiązanie jest szybkie, ma też swoje wady. Zauważają je zwłaszcza osoby, które pierwszy raz starają się o pożyczkę.

Brak doświadczenia w kwestii podpisywania umów finansowych sprawia, że często warunki udzielonej pożyczki nie są dla tych osób jasne. Problemy dostrzegają też osoby starsze, które nie posiadają doświadczenia w wypełnianiu wniosków przez internet i wolałyby najczęściej załatwić formalności w domu. Nie poruszają się na co dzień po internecie, a tym bardziej nie podejmują online ważnych decyzji finansowych. Dlatego firmy oferujące pożyczki postanowiły wyjść na przeciw. Wystarczy umówić się telefonicznie lub przez internet z przedstawicielami, a ci przyniosą pożyczkę wprost do domu. Lista firm oferujących tego typu usługę stale się poszerza.

Formalności i umowa załatwiana w domu klienta

Na czym polega pożyczka do domu?

Obsługa domowa na rynku finansowym to nie nowość, jednak warto wyjaśnić jak wygląda cały proces, gdyż taka sytuacja często zaskakuje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego spora część z nas tak bardzo docenia możliwość umówienia spotkania we własnym domu oraz ewentualność odbioru rat pożyczki z domu. Cała procedura zaczyna się od telefonicznego umówienia się z przedstawicielem pożyczkodawcy. Jest to wygodna forma rozmowy na temat finansów, wyjaśnienia wszelkich szczegółów oraz parafowania umowy. Klienci otrzymują też od razu potrzebne im pieniądze. - wyjaśnia Maciej Domański, ekspert pożyczkowy porównywarki ofert ratalnych TwojaPierwszaPożyczka.pl (https://www.twojapierwszapozyczka.pl/oferty-pozyczek-ratalnych/).

Doradcy klienta mogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z podjętym zobowiązaniem. Wskazują ile będzie wynosić rata pożyczki, a także ustalają, czy korzystniejszym rozwiązaniem dla klienta będzie spłata w systemie tygodniowym, a może rata miesięczna. Mobilny doradca klienta może też świadczyć usługę odbioru rat pożyczki, co jest także korzystne dla pożyczkobiorcy. Klienci, zwłaszcza ci bez doświadczenia w kwestii kredytów i innych zobowiązań pieniężnych, czują się w domu bardziej komfortowo, a także lepiej rozumieją warunki podpisywanej umowy.

Kto może ubiegać się o pożyczkę z dowozem?

Nie ma ograniczeń w kwestii osób, które mogą umówić się na spotkanie z mobilnym doradcą klienta. Jednak na podstawie obserwatorów rynku, takich jak TwojaPierwszaPożyczka.pl - chwilówki bez odsetek, można określić, kto najczęściej korzysta z takiego rozwiązania. W pierwszej kolejności są to osoby starsze, które nie mają doświadczenia ani umiejętności w wypełnianiu wniosków kredytowych online. Czasami nie posiadają nawet w domu komputera z dostępem do internetu. Z kolei wizyta w oddziale wiąże się z długim czasem oczekiwania, co doskwiera wielu seniorom, którzy potrzebują dodatkowych środków pieniężnych. Drugą grupę stanowią osoby, które miałyby problem z wizytą w oddziale ze względu na niepełnosprawność albo z przyczyn zdrowotnych. Jednocześnie nie mają wystarczająco dużo wiedzy na temat pożyczek i warunków ich udzielania. Trzecia grupa to często młodzi ludzie, którzy pierwszy raz decydują się na dodatkowe środki. Często też mogą liczyć na specjalne promocje dla nowych klientów, co wyjaśniają im doradcy mobilni firm pożyczkowych.

Pożyczka bez konta bankowego i dodatkowych kosztów

Wbrew pozorom, jeśli zdecydujemy się na pożyczkę z dostawą do domu, nie narażamy się na dodatkowe koszty związane z wizytą mobilnego doradcy klienta. Z kolei korzyści jest wiele, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają konta bankowego. Rachunek ROR często jest wymogiem udzielenia kredytu czy pożyczki. W banku powszechną praktyką jest pobieranie comiesięcznej raty kredytu wprost z konta osobistego kredytobiorcy. Z kolei jeśli chcemy wziąć pożyczkę przez internet, pieniądze trafiają do nas wyłącznie drogą przelewu na wskazany rachunek.

Mogłoby się zatem wydawać, że osoby nieposiadające konta osobistego w banku nie mogą wziąć pożyczki. Jednak możliwość domowej wizyty przedstawiciela firmy oferującej szybkie pożyczki rozwiązuje ten problem. Gotówka trafia do nas od razu po parafowaniu umowy, a niektóre firmy oferują też możliwość odbioru rat przez mobilnego doradcę. To łatwe i bezkosztowe rozwiązanie dla tych pożyczkobiorców, którzy zazwyczaj regulują comiesięczne raty poprzez wizytę w oddziale poczty.

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje