piątek, 26 czerwca 2020 06:40

Praca detektywa

Autor Głos 24
Praca detektywa

Usługi detektywa stały się ostatnio ogromnie popularne. Ludzie chcą wiedzieć, czy osoba, której ufają ich nie oszukuje, czy pracownik jest wiarygodny, czy dziecko jest bezpieczne albo, gdzie mieszka dłużnik. W Polsce biura detektywistyczne zaczęły powstawać na początku XXI wieku i bardzo szybko okazało się, że istnieje duże zapotrzebowanie na usługi detektywa. Firma detektywistyczna coraz bardziej poszerza zakres usług. Obok najbardziej utożsamianych z detektywem usług typu: wykrywanie zdrady, czy poszukiwanie zaginionych, świadczona jest pomoc dla firm w zakresie wywiadu gospodarczego i problemów z pracownikami.

Popularyzacja zawodu detektywa

Praca detektywa wzbudza ciekawość. Jest tematem książek, filmów, programów paradokumentalnych, seriali telewizyjnych. Z perspektywy odbiorcy to zawód ciekawy, emocjonujący, w którym nie istnieje coś takiego, jaki nuda. To praca, która dostarcza wielu wrażeń i przygód oraz zapewnia dostatnie życie. Popularyzacja profesji detektywa w mediach sprawia, że coraz więcej osób zgłasza się po pomoc w przeróżnych sprawach. Uważają, że detektyw pozwoli im rozwiązać wiele życiowych problemów. Do detektywa mają większe zaufanie niż do najbliższych, czy współpracowników. W sprawach prywatnych klienci najczęściej proszą o znalezienie dowodów zdrady, czy zaginionych bliskich. Poszukują odpowiedzi na pytanie: kto ich prześladuje lub proszą o ustalenie miejsca zamieszkania lub pracy najbliższej osoby. Właściciele firm zamawiają u detektywa usługę wywiadu gospodarczego lub proszą o weryfikację pracowników oraz o pomoc w windykacji należności.

Detektyw na problemy rodzinne

Po pomoc do detektywa często zgłaszają się osoby, które nie są pewne wierności swoich życiowych partnerów/partnerek i podejrzewają zdradę. Pytanie o zdradę zaczyna pojawiać się, kiedy druga strona zauważy jakieś zmiany zachowania i przyzwyczajeń. Podejrzenie zdrady potrafi zniszczyć nawet najlepszy związek i wpływa na wszystkich domowników. Prywatny detektyw potrafi zdobyć niezbite dowody potwierdzające lub wykluczające zdradę i to przy zachowaniu dyskrecji. W razie uzyskania dowodów zdrady można podjąć decyzję co do losów związku, a zgromadzony przez detektywa materiał może służyć za dowody w sądzie na rozprawie rozwodowej. Agencja detektywistyczna współpracuje z kancelariami prawnymi, w których klient może uzyskać informację, co do dalszych kroków prawnych oraz pomoc prawną na wypadek rozwodu. Kolejną usługą, która jest coraz częściej zamawiana, jest kontrola rodzicielska, która polega na sprawdzeniu, czy młody człowiek nie przebywa w złym otoczeniu, czy nie wplątał się w działalność przestępczą lub inną zagrażającą jego bezpieczeństwu, a nawet życiu. Detektyw sprawdzi, czy nastolatek pije alkohol lub zażywa narkotyki. Obserwacja prowadzona jest w dyskretny sposób, co daje pewność, że obserwowany nie zorientuje się, że jest śledzony. Kontrola rodzicielska to także weryfikacja niań i opiekunek, sprawdzenie przeszłości i ewentualnego patologicznego zachowania względem dziecka. Bywa, że były partner nie łoży na dziecko i nie utrzymuje kontaktów z pociechą, nie wiadomo, gdzie się podziewa, czy pracuje i gdzie mieszka. Pomoc w ustaleniu miejsca przebywania i pracy rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów oferuje detektyw. Alimenciarz zostanie znaleziony, a dziecko odzyska należne pieniądze.

Praca detektywa

Obserwacja nieuczciwych pracowników

Po usługi agencji detektywistycznych zgłaszają się także przedsiębiorcy, którzy mają podejrzenia co do uczciwości swoich pracowników lub partnerów biznesowych. Najczęściej proszą o sprawdzenie kontrahenta i przeprowadzenie wywiadu gospodarczego, z którego chcą się dowiedzieć, kto działa na szkodę przedsiębiorstwa i jak poradzić sobie z problemem. Przedsiębiorcy chcą uzyskać informację dotyczą sytuacji prawnej lub finansowej wybranych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych. Służy ona ochronie firmy przed stratami finansowymi. Detektyw prowadzi także działa weryfikacyjne uczciwości pracowników, np. sprawdza, czy osoba faktycznie przybywa na L4 lub pomaga ustalić sprawcę kradzieży i oszustw w firmie. Znalezienie sprawcy przestępstw w przedsiębiorstwie to klucz do oczyszczenia firmy z nieuczciwych ludzi i przywrócenia atmosfery uczciwości, zaufania i współpracy.

Poszukiwanie zaginionych

Zaginięcie ukochanej i najbliższej osoby to ogromny dramat dla rodziny. Działania detektywa w tej materii charakteryzują się skuteczności i dyskrecją. Poszukiwanie zaginionego to proces długotrwały i skomplikowany, wymagający przygotowania strategii działania. Trzeba działać bardzo szybko, jeżeli osobą zaginioną jest dziecko, osoba z niepełnosprawnością, osoba chora przewlekłe lub senior.

Detektyw to gwarancja profesjonalizmu, uczciwości i szybkich działań oraz zachowania dyskrecji. Klienci mogą liczyć także na pomoc prawną. Pracownicy biura detektywistycznego wykazują się wrażliwością i umiejętnością wysłuchania nawet najbardziej zdenerwowanej i wystraszonej osoby.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje