czwartek, 4 listopada 2021 07:13

Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest zaszczepiony? Minister zdrowia odpowiada

Autor Aleksandra Tokarz
Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest zaszczepiony? Minister zdrowia odpowiada

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że projekt ustawy, który pozwala pracodawcy na weryfikację, czy pracownik jest zaszczepiony, zostanie skierowany pod obrady rządu. Jak przekazał w Polsat News – dokument trafi prawdopodobnie na najbliższe posiedzenie Sejmu.

„Co najmniej jedno rozwiązanie” jest w zanadrzu rządu, jeśli chodzi o reakcję na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju – mówił w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. Nim jest projekt ustawy, który ma umożliwić pracodawcom weryfikację, czy dany pracownik jest zaszczepiony, czy też nie.

Na uwagę o tym, że projekt został napisany już dawno i od tego czasu „nic się z nim nie dzieje” minister odrzekł, iż projekt „właśnie będzie kierowany na rząd”. – Prawdopodobnie trafi na najbliższy Sejm – powiedział.

- Postaraliśmy się tak ją przygotować, aby te rzeczy, które były odbierane w taki sposób dolegliwy, nie były aż tak dolegliwe - tłumaczył Adam Niedzielski, dodając, iż do propozycji zgłoszono dużo uwag i budziła ona kontrowersje. Jak dodał, projekt przewiduje możliwość reorganizacji pracy, ale "absolutnie nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał bezpłatny urlop ze względu na to, że jest niezaszczepiony".

koronawirus najnowsze informacje

inf. Polsat News/RMF FM, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje