czwartek, 10 czerwca 2021 11:00

Prasowanie parowe - nowoczesny sposób na łatwe prasowanie

Autor Artykuł sponsorowany
Prasowanie parowe - nowoczesny sposób na łatwe prasowanie

Prasowanie nie należy do lubianych czynności wykonywanych w domu. Kiedyś nie mieliśmy wyboru i musieliśmy korzystać wyłącznie z tradycyjnego żelazka. Mogło mieć ono różne funkcje, jednak zawsze czynność ta wymagała rozłożenia deski, napełnienia sprzętu wodą, oczekiwania na nagrzanie oraz długiego i czasochłonnego stania w niezbyt wygodnej pozycji. Dzisiaj możemy zdecydować się na prasowanie parowe, które znacznie ułatwi naszą pracę i uczynią ją przyjemniejszą.

Jakie urządzenie do prasowania wybrać? Czy parownice nadają się do wszystkich rodzajów materiałów? Jakie są zalety tego sprzętu?

Wiele osób decyduje się na posiadanie dwóch rozwiązań- tradycyjnego żelazka i jego nowoczesnej wersji. Dlaczego? Innowacyjne żelazka mają na przykład funkcję rozpoznawania materiałów lub stację pary, co czyni je również wygodnymi w użyciu.

Prasowanie parowe - rodzaje urządzeń

 • Modele ręczne - z mniejszym pojemnikiem na wodę, którą należy częściej uzupełniać. Zajmują mało miejsca, są lekkie i kompaktowe- można je bez problemu schować w szafie lub zabrać ze sobą w podróż w walizce podręcznej
 • Modele stojące(stacje parowe) - bardziej rozbudowane i większe urządzenie. Posiadają duży pojemnik na wodę, rączkę i stację- konstrukcję, na której można zawiesić prasowane ubranie. Zajmuje więcej miejsca i ma większą moc

Osoby, które na co dzień używają ubrań wymagających prasowania, mogą zastanowić się nad modelem stojącym. Będzie miał on większą moc i pojemniejszy zbiornik na wodę. Ponadto wygodny wieszak można umieścić na konstrukcji.

Modele ręczne są równie wydajne i nie różnią się zbytnio w efektach od tych stojących. Zajmują mniej miejsca i okażą się pomocne, kiedy przed wyjściem trzeba szybko wyprasować koszulę lub spodnie. Mogą także posłużyć przy odświeżeniu kanapy czy poduszki.

Na co zwrócić uwagę kupując urządzenie parowe do prasowania?

Prasowanie parowe ma wiele zalet. Świetnie sprawdza się przy koszulach, marynarkach, żakietach czy spodniach na kant. Nadaje się do prasowania tkanin delikatnych, które łatwo przypalić i takich, których prasowanie jest utrudnione jak na przykład koszule czy koszulki z falbanami lub innymi ozdobami. Para działa również dezynfekująco i odświeżająco oraz niweluje nieprzyjemny zapach. Podczas używania parownicy przyjmuje się pozycję pionową, która jest wygodniejsza i nie trzeba schylać się do deski do prasowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia parowego do prasowania?

 • moc urządzenia
 • pojemność pojemnika na wodę
 • możliwość dopasowania podawania pary
 • długość nagrzewania
 • długość przewodu zasilającego
 • system odkamieniania
 • automatyczne wyłączanie
 • działanie w pionie i w poziomie
 • dodatkowe akcesoria

Prasowanie parowe w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Można je stosować przy wielu typach ubrań, a dodatkowe akcesoria jak szczotki pomogą szybko odświeżyć ubrania po sezonowym wyjęciu z szafy. Nie trzeba się już bać, że zniszczymy ulubioną delikatną bluzkę czy na spotkaniach pojawią się przebarwienia- prasowanie z użyciem pary jest bezpieczne dla materiałów i znacznie przyjemniejsze od używania tradycyjnego żelazka.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje