sobota, 1 kwietnia 2023 14:00

Prawie 4,3 mln zł na drogi w powiecie myślenickim

Autor (red)
Prawie 4,3 mln zł na drogi w powiecie myślenickim

13 marca wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z samorządami z powiatu myślenickiego umowy potwierdzające przyznane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W wydarzeniu wziął udział poseł Władysław Kurowski.

– Trzy inwestycje na drogach z dofinansowaniem ponad miliona złotych, w tym jedno na poziomie prawie 1,7 mln zł. Łącznie 4 249 406,63 zł dla samorządów ziemi myślenickiej. Podpisane dzisiaj umowy to cztery zadania infrastrukturalne w Pcimiu, Skomielnej Białej i dwa w Głogoczowie. To drogi, które zostaną wyremontowane lub przebudowane. Podpisane dziś umowy to ostatnie formalności umożliwiające realizację tych inwestycji – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– 360 mln zł z rządowych środków trafiło w ostatnich latach do naszego powiatu. Serdecznie dziękuję za to Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie. Na tym jednak nie koniec. Samorządowcy już przygotowują się do następnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówił poseł Władysław Kurowski.

Dofinansowania na zadania gminne otrzymały Pcim, Lubień i Myślenice. 1,6 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę blisko 830-metrowego odcinka drogi gminnej Głogoczowie. Również na drogę powiatową w tej miejscowości otrzymał rządowe wsparcie powiat myślenicki. Na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr K1941 w miejscowości Głogoczów” pozyskał z RFRD 1,1 mln zł.

Nieco ponad milion złotych trafi na remont drogi K540356 w Pcimiu. 455 tys. otrzymał Lubień na remont drogi gminnej Skomielna Biała - Ośrodek zdrowia Banasiowa nr K540174 w miejscowości Skomielna Biała.

Warto wspomnieć, że Myślenicom została również przyznana dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej. 1,8 mln zł dotacji pozwoli na odbudowę mostu w ciągu drogi gminnej Krzyszkowice - Brzeg w miejscowości Krzyszkowice. Szkody powstały w lipcu 2021 roku.

Inf. i fot. MUW

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka