czwartek, 2 kwietnia 2020 11:39

Proszowice: Bezprzewodowe stetoskopy dla oddziału zakaźnego

Autor Manuel Langer
Proszowice: Bezprzewodowe stetoskopy dla oddziału zakaźnego

W  wtorek 31.03.2020 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy i Miasta  Proszowice Grzegorza Cichego z Dyrektorem Samodzielnego Publicznego  Ośrodka Opieki Zdrowotnej w Proszowicach Łukaszem Szafrańskim.

Podczas  spotkania burmistrz przekazał zakupiony przez Gminę Proszowice sprzęt  dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach  z przeznaczeniem dla lekarzy Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego.  Przekazany sprzęt to dwa zestawy elektronicznych stetoskopów  bezprzewodowych wraz z osprzętem. Bezprzewodowy, elektroniczny stetoskop  może mierzyć nie tylko natężenie dźwięków, ale także temperaturę  i przekazywać zarejestrowane dane na smartffona. Pozwala one na szybką  diagnozę z możliwością konsultacji z innymi lekarzami-specjalistami. Ten  nowoczesny sprzęt, o wartości prawie 8 tysięcy złotych ma służyć do  dokładnego badania chorego przez lekarza ubranego w kombinezon ochronny.  Elektroniczny stetoskop to nowoczesne, cyfrowe bardzo pomocne narzędzie  w diagnostyce i leczeniu pacjentów z Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego  Szpitala w Proszowicach.

Jest to kolejna forma wsparcia ze strony  samorządu Gminy i Miasta Proszowice. Wcześniej pomoc i darowizny  pieniężnę przekazywało kierownictwo i pracownicy urzędu, oraz radni Rady  Miejskiej.

Info/foto: UGIMP

Proszowice - najnowsze informacje