środa, 2 września 2020 09:04

Proszowice. Trwa przebudowa drogi Kościelec-Mysławczyce

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice. Trwa przebudowa drogi Kościelec-Mysławczyce

Trwają właśnie prace nad przebudowa drogi gminnej Kościelec-Mysławczyce. Najważniejszą częścią inwestycji jest budowa chodnika, którego do tej pory nie było. Prace mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo dojazdu do szkoły podstawowej.

Obecnie trwa przebudowa drogi gminnej nr 160259K relacji Kościelec-Mysławczyce w miejscowości Kościelec. Prace podzielone są na dwie części. W zakresie części I od strony cmentarza do granicy Mysławczyc zostaną wykonane:

  • remont nawierzchni jezdni i pobocza na odcinku o długości 970 metrów,
  • chodnik,
  • trzy przejścia dla pieszych w rejonie szkoły (w tym dwa wyniesione),
  • oświetlenie drogi, parkingu obok szkoły, zatoki autobusowej oraz odwodnienia drogi.

W części II od granicy Mysławczyc do skrzyżowania z droga Proszowice – Koszyce zostanie wykonany remont nawierzchni jezdni wraz z remontem istniejącego pobocza na odcinku o długości 0,457 km.

Gmina Proszowice uzyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 393 153 zł. Łączny koszt tej inwestycji to 870 699,80 zł. Planowany termin zakończenia realizacji zadania to 30 marca 2021 roku. Wykonawcą jest firma PRODIM Oskar Niezabitowski z siedzibą w Krakowie.

Planowana inwestycja nie tylko poprawi komfort przemieszczania się kierowców i pieszych, ale także zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom, a przede wszystkim uczniom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej w Kościelcu.

Proszowice - najnowsze informacje