poniedziałek, 14 grudnia 2020 08:56

Przed Bożym Narodzeniem czeka nas zaostrzenie obostrzeń?

Autor Aleksandra Tokarz
Przed Bożym Narodzeniem czeka nas zaostrzenie obostrzeń?

Czy rząd planuje wprowadzać kolejne obostrzenia w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia? Rzecznik rządu przekonuje, że "na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia".

Piotr Müller pytany w Polsat News o zaostrzenie restrykcji w kontekście zbliżających się świąt zaznaczył, że obecne obostrzenia obowiązywać będą do świąt włącznie.

-Ten scenariusz, który został przedstawiony jakiś czas temu, jest realizowany, czyli do świąt i włącznie z nimi aktualne obostrzenia będą obowiązywać, chyba że z jakiegoś powodu sytuacja się pogorszy i trzeba będzie podjąć inną decyzję - powiedział rzecznik rządu.

Obecne restrykcje obowiązywać mają do 27 grudnia. Od 28 grudnia Polska miałaby być podzielona - w zależności od sytuacji epidemicznej - na trzy strefy z odmiennym poziomem obostrzeń. Strefą czerwoną objęte zostałyby te rejony, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń z siedmiu dni osiągnie ok. 19 tys. Strefa żółta w przypadku, kiedy średnia dzienna liczba zachorowań wynosić będzie ok. 9,4 tys.

Jeśli liczba zakażeń będzie wzrastać, w ostateczności wprowadzona może zostać kwarantanna narodowa, oznaczająca największą ilość restrykcji.

Małopolska - najnowsze informacje