piątek, 12 lutego 2021 11:37

Przegląd lig hokejowych w Polsce i na świecie

Autor Artykuł zewnętrzny
Przegląd lig hokejowych w Polsce i na świecie

Hokej na lodzie cieszy się największą popularnością w krajach półkuli północnej, co jest naturalną konsekwencją uwarunkowania klimatycznego. Największe zainteresowanie wzbudza w krajach takich jak Kanada, Rosja, kraje skandynawskie (Szwecja, Finlandia), kraje Europy Środkowej (Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Niemcy) czy Stany Zjednoczone.
Jednakże, większość osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że nawet Polska doczekała się własnej ligi hokejowej, a najlepsze zakłady bukmacherskie umożliwiają już swoim klientom obstawianie na hokej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się gdzie bezpiecznie obstawiać zakłady bukmacherskie w hokeja, sprawdź tutaj.
Zanim jednak zdecydujesz się obstawiać, sprawdź, którzy bukmacherzy posiadają taką możliwość w swojej ofercie oraz którą ligą warto się zainteresować w przypadku zakładów bukmacherskich na hokej oraz sprawdź co warto wiedzieć o zakładach sportowych.

Liga hokejowa w Polsce

Liga hokejowa w Polsce, czyli Polska Hokej Liga (PHL), z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i zyskuje szersze grono oddanych fanów, którzy na bieżąco śledzą rozgrywki hokeja na lodzie i typują zwycięzców.

Najlepsze polskie zespoły hokejowe

W polskiej lidze możesz obstawiać zakłady na drużyny takie jak GKS Tychy, Legia Warszawa, JKH GKS Jastrzębie, Comarch Cracovia, Tauron Podhale Nowy Targ czy Tauron KH GKS Katowice. Warto więc śledzić ich aktualne statystyki, wyniki meczów, zawodników, skład drużyn, a także listę najbliższych spotkań, które można znaleźć na oficjalnej stronie polskiej ligi hokejowej.
W polskich rozgrywkach hokeju na lodzie udział bierze 10 drużyn, które zaczynają od rundy zasadniczej, a następnie, 8 najlepszych rywalizuje ze sobą w fazie play-off. Jak dotąd, najbardziej utytułowaną drużyną w PHL jest GKS Tychy, która zdobyła zwycięstwo już czterokrotnie (w latach od 2017 do 2020).
Warto jednak zauważyć, że drużyną, która dotąd zdobyła najwięcej tytułów mistrza Polski ogółem jest Tauron Podhale Nowy Targ, która triumfowała 19 razy. Zaraz za nią z 13-krotnym zwycięstwem tytułu mistrza Polski plasuje się Legia Warszawa, a za nią, z 12-krotnym, Comarch Cracovia.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na hokej w Polsce?

Bukmacherzy umożliwiają już swoim klientom zakłady na hokej w lidze polskiej i wiele zdarzeń do obstawiania, takich jak:

  • zakład na dokładną liczbę bramek,
  • rezultat poszczególnych tercji,
  • kto zdobędzie pierwszą bramkę.

Warto więc zweryfikować najpierw kim są najlepsi bukmacherzy na hokej znajdując listę najlepszych legalnych bukmacherów w Internecie i wybrać odpowiedniego dla siebie.
Jednakże, obstawiając zakłady na hokej bukmacher, którego najlepiej wybrać powinien nie tylko umożliwiać zakłady na hokej, ale również odznaczać się wysokimi kursami, oferowaniem aplikacji mobilnej i dostępu do podstawowych statystyk rozgrywek, a także powitalnym bonusem.

Liga hokejowa na świecie

Choć liga hokejowa w Polsce prężnie się rozwija i cieszy się sporym zainteresowaniem graczy w zakładach bukmacherskich, warto też obstawiać zakłady na hokej w ligach światowych.

Najlepsze ligi hokejowe na świecie

Najbardziej znane ligi hokejowe na świecie to amerykańska National Hockey League (NHL), Deutsche Eishockey Liga, Kontinental Hockey League (KHL), Liga Mistrzów oraz Mistrzostwa Świata.

National Hockey League (NHL)

NHL okazuje się najmocniejszą i budzącą najwięcej emocji ligą. Choć do NHL trafiają głównie czołowi zawodnicy klubów uniwersyteckich w Ameryce Północnej, to wciąż marzeniem większości profesjonalnych graczy jest zagranie w niej, gdyż jest zdecydowanym top jeden na świecie.
Do najbardziej utytułowanych drużyn należą Montreal Canadiens z dorobkiem 23 tytułów i Toronto Maple Leafs z 13 tytułami na koncie.
Jeżeli planujesz obstawiać zakłady bukmacherskie na hokej w rozgrywkach NHL, warto zapoznać się z najważniejszymi statystykami dotyczącymi meczy, które można sprawdzić na oficjalnej stronie NHL, jak na przykład średnia liczba bramka na mecz (na przestrzeni sezonów 2016-2020 wynosiła ona 5,58) lub średnia liczba bramek gospodarzy na mecz (na przestrzeni sezonów 2016-2020 wynosiła ona 2,92).

Kontynentalna hokejowa liga (KHL)

KHL uznawana jest za drugą najmocniejszą ligę hokejową na świecie i zrzesza kluby z Rosji oraz wybrane kluby z Białorusi, Łotwy, Kazachstanu, Finlandii i Chin. Do KHL trafiają często hokeiści z Europy lub z NHL, którzy planują niedługo zakończyć profesjonalną karierę.
W KHL najbardziej utytułowanym klubem okazuje się Ak Bars Kazań, który zdobył 3 tytuły mistrzowskie. Na uwagę zasługuje również zdobywca Pucharu Kontynentu 2020, czyli CSKA Moskwa i zdobywca Pucharu Otwarcia 2020 Awangard Omsk.

Niszowe ligi warte uwagi

Choć NHL i KHL to zdecydowani liderzy w hokeju na lodzie i to oni głównie budzą zainteresowanie graczy w zakładach bukmacherskich, najlepiej również zwrócić uwagę na niszowe ligi, które w przypadku zakładów mogą być nawet bardziej interesujące.
Ciekawymi ligami wartymi sprawdzenia i śledzenia okazuje się liga fińska, czyli Liga, w której najbardziej utytułowanymi drużynami są TPS Turku oraz Tappara z 10 mistrzostwami na koncie, czeska Extraliga (EHL), austriacka Oesterreichische Eishockey-Liga, czy też norweska GET-ligaen.
Jak widać, zarówno liga hokejowa w Polsce, jak i na świecie, jest ciekawą alternatywą dla zakładów bukmacherskich w sporcie. Warto więc na bieżąco śledzić statystyki rozgrywek i graczy, sprawdzić którzy bukmacherzy na hokej są najbardziej polecani i zacząć obstawiać.

Sport

Sport - najnowsze informacje