piątek, 28 lipca 2023 06:36

Przegląd popularnych zabawek dla chłopców

Autor Artykuł sponsorowany
Przegląd popularnych zabawek dla chłopców

Wśród drewnianych zabawek można znaleźć wiele ponadczasowych hitów, które bez dwóch zdań sprawdzą się w każdym chłopięcym pokoju. Wyjątkowe formy, ciekawa kolorystyka i zaproszenie do fantastycznej zabawy, przekonuje by zamienić plastik w ekologiczne i wytrzymałe drewno. Co ciekawego w tym zakresie oferuje popularny sklep z drewnianymi zabawkami Leomark.pl? Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym zabawkom z drewna dla chłopców.

Zabawki drewniane dla chłopców od 1 roku - co polecają rodzice?

W tym czasie, kiedy szkrab zaczyna intensywnie poznawać świat i to nie tylko oczami, ale rękami, nogami, a nawet pierwszymi ząbkami, wybór zabawek jest niezmiernie istotny. Trzeba bowiem wybierać zabawki stabilne, które wytrzymają  trzaskanie o podłogę i będą bezpieczne, kiedy maluch wbije w przedmiot swoje pierwsze ząbki. Pod tymi względami to właśnie drewno świetnie zdaje egzamin, szczególnie, że kształtem i kolorem zachęca dziecko do intensywnej zabawy.

Co będzie numerem jeden, to bez wątpienia wszelkiego typu sortowniki z klockami. To typowe drewniane zabawki dla chłopców, które uczą myślenia, rozwijają kreatywność, a przy okazji dostarczają dużo radości, bo w zestawie jest także młotek, którym można wbijać kulki znajdujące się w zestawie. Dla bardziej wymagających miłośników dobrej zabawy intersująca może być interaktywna kostka, która oferuje kilka gier i zabaw. Wystarczy tak obrócić kostką, by znaleźć dla siebie coś ciekawego. Labirynt, liczydełko, magnesy i wirująca spirala pochłonie malucha nawet na kilka godzin i zapewni przy okazji rodzicom trochę wytchnienia.

Co z drewnianych zabawek wybrać dla chłopca w wieku 3 lat?

W pokoju chłopców, którzy już potrafią biegać, mówić, a nawet malować konieczna jest zmiana ekspozycji. To, co ucieszy 3-latka, to zdecydowanie drewniana straż pożarna, którą można rozłożyć. W pokoju chłopca przecież  non stop coś się dzieje i potrzebna jest  straż pożarna z prawdziwego zdarzenia, która na czas przyjedzie ugasić ogień albo pomoże wystraszonemu kotkowi zejść z wielkiej klockowej wieży. Akcję można podkręcić jeszcze bardziej, ustawiając drewnianą kolejkę z zespołem ratunkowym. Takie kolejki najczęściej są kompatybilne z innymi modelami dostępnymi na rynku, wystarczy tylko zwrócić uwagę na szerokość torów, by w pokoju chłopca powstała naprawdę wielka trakcja kolejowa.

Na koniec trudno nie wspomnieć o takich zabawkach jak drewniany garaż czy parking na popularne resoraki. To kapitalna sprawa dla miłośników czterech kółek, która rozwija wyobraźnię i pozwala wciągnąć do zabawy starszego brata, kolegę czy nawet tatę. Takie zabawki sprawiają, że pokój chłopca nabiera zupełnie innych kolorów. Nie ma w nim nudy i nie trzeba zmuszać dziecka, by chciało spędzić tam trochę czasu. Każdego dnia przeżyje tam bowiem inną przygodę, a dzięki temu, że zabawki z drewna są stabilne i wytrzymałe, można je intensywnie eksploatować, bez ryzyka, że szybko ulegną uszkodzeniu.

Jakie wybrać zabawki dla starszych chłopców?

Sklep z zabawkami drewnianymi Leomark.pl to właściwie miejsce również dla starszych chłopców. Na sam widok warsztatu stolarskiego czy zestawu narzędziowego oczy nabierają blasku, a w głowie powstaje tysiąc ciekawych pomysłów. Jednak nie tylko warsztat stolarki będzie strzałem w dziesiątkę. Pośród drewnianych zabawek dla starszych chłopców może zainteresować szczególnie stół piłkarski. To prawdziwy hit, który pozwoli wprowadzić nieco więcej rywalizacji i dobrego humoru podczas urodzinowego party, zabawy andrzejkowej czy sylwestra. Także koledzy częściej wpadną z przyjacielską wizytą, by rozegrać kilka emocjonujących meczy.

Do wystroju chłopięcego pokoju pasować także będzie tablica do malowania albo kuchnia z prawdziwego zdarzenia. Chłopcy też przecież uwielbiają gotować, a przyrządzenie śniadania dla mamy czy ciastka dla babci sprawi im niezwykłą frajdę.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka