wtorek, 9 kwietnia 2024 07:01

Przyszedł do MORD-u, by zdać egzamin... za kolegę

Autor Mirosław Haładyj
Przyszedł do MORD-u, by zdać egzamin... za kolegę

Za koleżeńską przysługę 47-latek może zapłacić karą nawet 5 lat więzienia. Wszystko przez to, że próbował zdać państwowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii C za swojego kolegę.

W środę (3 kwietnia) na policję wpłynęło zgłoszenie z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Dotyczyło ono osoby zdającej testy wiedzy na prawo jazdy kategorii C, która miała podszywać się pod kursanta.

-Z ustaleń policjantów z Komisariatu V, którzy pojawili się na miejscu wynikało, że mężczyzna przystąpił do egzaminu, podając cudze dane osobowe oraz przedstawiając nie swoje dokumenty. Egzaminator, mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna posługuje się cudzym dokumentem tożsamości, poprosił go o podanie danych osobowych w tym imienia i nazwiska matki, numeru pesel. Wówczas 47-latek zaczął się zachowywać nerwowo, po chwili przyznał się, że nie jest w stanie podać tych informacji, ponieważ podał się za 31-letniego kolegę, któremu postanowił pomóc, ponieważ ten z powodów osobistych nie mógł przystąpić do egzaminu w wyznaczonym terminie

-relacjonują policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Za nakłonienie kolegi do popełnienie przestępstwa również 31-latkowi grozi 5 lat więzienia.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka