niedziela, 26 czerwca 2022 12:07

Quad zderzył się z osobówką. Nastoletni kierowca w szpitalu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Quad zderzył się z osobówką. Nastoletni kierowca w szpitalu

25 czerwca o godzinie 20.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Mszalnica zostały wezwane do działań w miejscowości Mszalnica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej zderzyły się samochód osobowy Peugeot oraz quad Benyco.

Na miejscu zdarzenia znajdowała się karetka pogotowia oraz policja. Pojazdami podróżowali sami kierujący. Kierujący samochodem osobowym opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kierujący quadem siedemnastolatek znajdował się w karetce pogotowia i był pod opieką ratownika medycznego. Po wstępnym przebadaniu poszkodowanego na miejscu zdarzenia, został on przetransportowany do szpitala. Z samochodu osobowego nastąpił wyciek płynu chłodniczego, a z quada wyciekł olej silnikowy. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Posypano rozlane płyny sorbentem. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Mszalnica oraz policja. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje