wtorek, 16 października 2018 16:00

Rabka-Zdrój: Obelisk papieski w Zarytem

Autor Głos 24
Rabka-Zdrój: Obelisk papieski w Zarytem

Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, społeczność Rabki-Zarytego ufundowała obelisk, który po uroczystej mszy św. w kościele MB Częstochowskiej odsłonił i poświecił ks. Tadeusz Bogucki.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. W swojej homilii ks. Tadeusz mówił: – Przeżywamy Dzień Papieski, dzień szczególny, bo przeżywamy 40-rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Każdy z nas wspomina tamten wieczór, każdy z nas inaczej a wielu z was nie było jeszcze na świecie. Każdy z nas ma swoje wspomnienia i refleksje. Jan Paweł II powiedział kiedyś w Polsce, że przez całe życie nucił tą hiszpańską  pieśń oazową „O Panie to Ty na mnie spojrzałeś. Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Twoją barkę pozostawiam na brzegu. Razem z Tobą zacznę dziś łów…. Wypełniła się  ta pieśń oazowa wieczorem 16 października 1978 kiedy to Duch Święty powiał pod sklepieniem Kaplicy Sykstyńskiej a Jezus Chrystus powiedział do Karola Wojtyły „Pójdź za mną, jesteś Piotr, czyli skała. Cokolwiek zwiążesz na ziemi  będzie  związane i w niebie, a co rozwiążesz na ziemi będzie rozwiązane w niebie. – ks. Bogucki podkreślił, że kard. Karol Wojtyła dwa miesiące przed wyjazdem na konklawe do Rzymu odwiedził Zaryte.

Oprawę muzyczną uroczystości stworzył rodzinny zespół  Góralski z Zarytego, a na trąbkach zagrali Jacek Klinowski i Szymon Mlekodaj.

Po mszy zebrani wierni z ks. Boguckim udali się  przed kościół, gdzie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniającego 40-lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Info/Foto: UG Rabka-Zdrój

Podhale

Podhale - najnowsze informacje