wtorek, 7 lipca 2020 12:07

Rabka-Zdrój: Na tej plantacji znajdowało się ponad 1000 krzewów konopi indyjskich

Autor Mirosław Haładyj
Rabka-Zdrój: Na tej plantacji znajdowało się ponad 1000 krzewów konopi indyjskich

Policjanci z Rabki-Zdróju zlikwidowali plantacje konopi i zabezpieczyli blisko 1000 krzewów w różnej fazie wzrostu. 29-letni plantator usłyszał prokuratorskie zarzuty i grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie Spytkowic znajduje się nielegalna plantacja konopi.

We wtorek 30 czerwca funkcjonariusze pojechali w ustalony rejon, gdzie w zagajniku natrafili na kilkaset krzewów konopi indyjskich. Sadzonki rosły pomiędzy drzewami i były w różnej fazie wzrostu, a niektóre miały blisko 1,5 metra wysokości. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc krzewów.

Okazało się, że właścicielem uprawy jest 29-latek z Raby Wyżnej, który obecnie mieszkał w Spytkowicach. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy konopi indyjskich. Z uwagi na to, że uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi mężczyźnie, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Fot. i inf.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje