poniedziałek, 17 lutego 2020 11:51

Radłów. Otwarto Miejskie Centrum Kultury

Autor Marzena Gitler
Radłów. Otwarto Miejskie Centrum Kultury

14 lutego w Radłowie otwarto Miejskie Centrum Kultury. W nowym budynku mieści się sala widowiskowa i kręgielnia, a wkrótce powstanie kameralne kino.

W uroczystości udział wzięli okoliczni sdamorządowcy, a Województwo Małopolskie rezeperezntowała Członek Zarządu Marta Malec-Lech.

O tym, jak bardzo była to oczekiwana inwestycja przypomniał Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. W Centrum znalazła się sala spotkań dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Swoje miejsce będą mieli radłowscy brydżyści. W pomieszczeniu, które może pomieścić do 80 osób wkrótce powstanie kameralne kino. Najbardziej potrzebna jednak była nowa sala wielofunkcyjna dla 250 osób.

Z nowej siedziby cieszyła się też dyrektor Gminnego Centrum Kultury Barbara Marcinkowska. - Planów na najbliższą przyszłość jest sporo – zapowiedziała.  

- Będzie to miejsce dla wszystkich złaknionych sztuki i spędzania czasu w kreatywny sposób. Kolejny punkt na kulturalnej mapie Województwa Małopolskiego - podkreśliła Marta Malec-Lech.

Uroczystość uświetnił Chór Gaudete oraz zespół Trzy Elementy. Gwiazdą tego wieczoru była Izabela Szafrańska wraz z zespołem, która przygotowała klimatyczne utwory powiązane tematycznie z historią budynku. Wykonała piosenki literackie, pieśni żydowskie, covery z programu The Voice of Poland oraz nowe utwory z jej debiutanckiej płyty „Z bursztynu”.

Warto dodać, że budowa była możliwa dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego. Całkowita wartość projektu to ok. 5 420 908,88 zł, z czego 2 866 934,65 zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

foto: UG Radłów: Anna i Łukasz Kędzior

Tarnów - najnowsze informacje