środa, 27 stycznia 2021 10:25

Radny ze Skrzyszowa stanie przed sądem. Jest oskarżony o udział w oszustwach na policjanta

Autor Aleksandra Tokarz
Radny ze Skrzyszowa stanie przed sądem. Jest oskarżony o udział w oszustwach na policjanta

Tadeuszowi K., radnemu ze Skrzyszowa, taksówkarzowi i byłemu funkcjonariuszowi służby więziennej zarzucano udział w grupie przestępczej oraz dokonywanie oszustw na szkodę 7 osób metodą „na policjanta”. Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

Członkowie grupy, do której należał Tadeusz K, zdaniem prokuratury, w czerwcu i lipcu dzwonili do starszych osób i przedstawiali się jako policjanci. Seniorów przekonywali, że muszą przekazać pieniądze, aby wybawić z kłopotów z prawem członka swojej rodziny. Pieniądze mieli zostawiać w wyznaczonym miejscu, a odbierała je podstawiona osoba. Zdaniem prokuratury, rolę kuriera w tym procederze pełnił Tadeusz K. ze Skrzyszowa.

Ruszyły szczepienia populacyjne. 101-latka z Tarnowa zaszczepiona jako jedna z pierwszych
Po etapie 0, podczas którego szczepienia otrzymali pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, przyszedł czas na szczepienia populacyjne. W pierwszej kolejności zas…

Łącznie w ten sposób wyłudzonych zostało 250 tys. zł. od 7 osób. Do oszustw dochodziło m.in. na terenie Lublina, Stalowej Woli i Skrzyszowa.

Radny Gminy Skrzyszów nie przyznaje się do winy. Przekonuje, że o niczym nie wiedział i wykonywał jedynie swój zawód. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Tarnów - najnowsze informacje